Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nicki Pedersen: Cały czas czułem oddech Woffindena

Dawid Borek
Dawid Borek
Nicki Pedersen z dorobkiem 17 punktów wygrał sobotnie Grand Prix Szwecji w Malilli. Dla Duńczyka było to drugie zwycięstwo w elitarnym cyklu w bieżącym sezonie.

W wyścigu finałowym Nicki Pedersen pokonał Taia Woffindena, Antonio Lindbaecka i Mateja Zagara. "Woffy" w decydującej gonitwie mocno naciskał "Powera". - W Malilli byłem szybki. W finale wiedziałem, że muszę dobrze rozegrać pierwszy i drugi łuk. To się udało i wygrałem. W decydującym wyścigu cały czas czułem oddech Taia Woffindena. Obierał właściwe ścieżki i także był szybki. Brytyjczyk co prawda nie jest wybitnym startowcem, ale na dystansie robi skuteczne przycinki. Cieszę się ze zwycięstwa i ze zdobytych punktów - skomentował Duńczyk na łamach speedwaygp.com.

Choć Grand Prix Szwecji padło łupem Pedersena, to 38-latek w przejściowej klasyfikacji elitarnego cyklu nadal traci dziewięć oczek do liderującego Taia Woffindena. - Przed nami wciąż długi sezon, jesteśmy dopiero na półmetku. Oczywiście w Grand Prix Szwecji bardzo chciałem odrobić dystans do Taia Woffindena. To się nie udało, ale mimo wszystko jestem zadowolony ze swojej zdobyczy - przyznał zawodnik, który w polskiej lidze reprezentuje Fogo Unię Leszno.

Kolejny turniej Grand Prix zostanie rozegrany 8 sierpnia w duńskim Horsens. - W Horsens będą zupełnie inne zawody niż w Malilli. Mój team pracuje bardzo ciężko i mam nadzieję, że w Danii również zanotuję udany występ, będę cieszył się jazdą i wywalczę ważne oczka do mojego dorobku - zakończył Pedersen.

źródło: speedwaygp.com

Zobacz zwycięstwo Nickiego Pedersena w Grand Prix Szwecji (wideo)

KUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL