Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Artur Mroczka: Pokazaliśmy siłę zespołu

Dawid Borek
Dawid Borek
Tarnowianie bardzo szybko dopasowali się do nawierzchni zielonogórskiego toru i w niedzielę dość niespodziewanie pokonali w wyjazdowym meczu SPAR Falubaz 47:43.

Jaskółki nie były faworytem niedzielnego spotkania w Winnym Grodzie, lecz podczas meczu Unia Tarnów ani przez chwilę nie miała straty do SPAR Falubazu. - Być może dla miejscowych taki wynik to niespodzianka, natomiast my przyjechaliśmy do Zielonej Góry, by spisać się jak najlepiej i to się udało. Dla nas to miła niespodzianka, ale nie zaskoczenie, bo wiemy, jaka jest siła drużyny, jesteśmy kompletni, nie mamy dziur w składzie, na szczęście nie ma u nas kontuzji. Pokazaliśmy siłę zespołu - skomentował Artur Mroczka.

Największym atutem tarnowian w starciu z zielonogórzanami był moment startowy. Goście w tym elemencie radzili sobie zdecydowanie lepiej. Szybkimi wyjściami spod taśmy popisywał się także wychowanek klubu z Grudziądza, który w niedzielę wywalczył sześć punktów i bonus w czterech wyścigach. - Stanąłem na wysokości na wysokości zadania. Początek zawodów był wyśmienity, później przytrafiło się gdzieś zero, ale jako zespół pociągnęliśmy wynik i jesteśmy w 100 procentach zadowoleni. Jest u nas spokój i może po prostu była u nas trochę luźnej jazdy. Każdy chciał zdobywać punkty, bo Falubaz był trochę rozbity. Plan udało się wykonać, każdy jest zadowolony ze swojego wyniku, choć nie wszyscy osiągnęli dwucyfrowe dorobki - przyznał.

Jaskółki dzięki wygranej w Zielonej Górze wykonały spory krok w kierunku play-off. - To jeden krok, są jeszcze dwa lub trzy kroki do wykonania w Tarnowie. Nie ma co się za bardzo podniecać, po kolejnym meczu z Falubazem zobaczymy jak będziemy stali w tabeli - zakończył Mroczka.

Skrót meczu SPAR Falubaz Zielona Góra - Unia Tarnów


Źródło: PGE Ekstraliga/x-news

na Facebooku.

Komentarze (29):

Wszystkie komentarze (29)

Komentarze (29)

    Wszystkie komentarze (29)
    PRZEJDŹ NA WP.PL