Najnowsze Wyniki/Kalendarz

SPAR Falubaz ukarany przez KOL

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Komisja Orzekająca Ligi ukarała SPAR Falubaz Zielona Góra za incydent z meczu z Betard Spartą Wrocław. Zielonogórzanie muszą zapłacić m.in. dziewiętnaście tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że podczas tego spotkania w trakcie trwania jednego z wyścigów na tor wtargnęli kibice zielonogórskiego klubu. Fani gospodarzy wywiesili także transparent, za który ukarano SPAR Falubaz.


Komunikat PGE Ekstraligi

W Bydgoszczy obradowała Komisja Orzekająca Ligi w sprawie naruszenia przez Zielonogórski Klub Żużlowy S.S.A. art. 316 pkt 21 RSŻ oraz art. 316 pkt 44 RSŻ poprzez nieprawidłowe zabezpieczenie meczu 8. rundy SPAR Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław oraz naruszenie w związku z tym meczem przepisów ustawy z dnia 29 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych w wyniku czego na tor i do pasa bezpieczeństwa w trakcie biegu 11. wtargnęli kibice gospodarzy oraz w sprawie wywieszenia w trakcie w/w meczu przez kibiców gospodarzy transparentu zwierającego treść powszechnie uważaną za obraźliwą.

KOL orzekła winę Zielonogórskiego Klubu Żużlowego S.S.A. w naruszeniu art. 316 pkt 44 RSŻ poprzez: 1. nieprawidłowe zabezpieczenie meczu oraz naruszenie w związku z tym meczem przepisów ustawy z dnia 29 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych w wyniku czego na tor i do pasa bezpieczeństwa w trakcie biegu 11. wtargnęli kibice gospodarzy, a także 2. winę w naruszeniu art. 316 pkt 44 RSŻ w zw. z art. 306 ust. 2 RSŻ poprzez wywieszenie w trakcie meczu przez kibiców gospodarzy transparentu zwierającego treść powszechnie uważaną za obraźliwą.

Za czyn z punktu 1 wymierzono Obwinionemu karę pieniężną w wysokości 15.000 zł oraz nałożono środek dyscyplinarny w postaci zamknięcia dla publiczności stadionu na jeden mecz ligowy - przy czym na podstawie art. 306 ust. 1 pkt a RSŻ zawieszono wykonanie środka dyscyplinarnego na okres sześciu miesięcy.

Za czyn z punktu 2 wymierzono Obwinionemu karę pieniężną w wysokości 4.000 zł.

Obwinionemu przysługuje prawo złożenia odwołania od orzeczenia do Trybunału Związku.

na Facebooku.

Komentarze (206):

 • Wandal Zgłoś
  Całego stadionu nie powinni zamykać, zostawić trybunę K w spokuju, a reszta frajerów co klaskała wardowi powinna mieć zakaz do końca roku.
  • obserwator 1 Zgłoś
   KIBICE Z ZG NIE MARTWCIE SIĘ, STADIONU WAM NIE ZAMKNĄ - RÓŻOWY BŁYSKAWICZNIE ZAŁATWI NAJNIŻSZY WYMIAR KARY ALBO UMORZENIE SPRAWY - BO PRZECIEŻ NIC SIĘ NIE STAŁO - PRAWDA ???
   Czytaj całość
   POZDRAWIAM KIBICÓW ŻUŻLA.Ten powyższy tekst napisałem zaraz po wydarzeniach na torze w ZG.Przewidziałem wynik."- To przykry incydent, ale akceptujemy karę, bo taki jest regulamin. Absolutnie nie podpisujemy się jednak pod tym, co się stało na meczu ze Spartą - podkreśla Robert Dowhan.- Klub zmienił już zasady współpracy z kibicami i chcemy, by żużel wciąż kojarzył się z bezpieczeństwem, kulturą, rodziną i wszystkim, co związane ze zdrowymi emocjami. Będziemy stanowczo przeciwstawiać się każdej formie chamstwa, chuligaństwa i patologii na arenach sportowych - powiedział Dowhan."JAK SŁUCHAŁEM I CZYTAŁEM WYPOWIEDŹ SENATORA TO PRZYPOMNIAŁEM SOBIE, ŻE PODOBNY TEKST JUŻ CZYTAŁEM."Ekstraliga Żużlowa złożyła oficjalne doniesienie do prokuratury w Zielonej Górze w sprawie umyślnego spowodowania zagrożenia zdrowia i życia zawodników podczas niedzielnego meczu, kiedy doszło do wtargnięcia na tor w trakcie wyścigu. Ta sytuacja mogła mieć naprawdę tragiczne skutki. Czekamy, jak prokuratura rozstrzygnie sprawę. Z naszego punktu widzenia ta kwestia jest bardzo istotna. Jednocześnie chciałbym zapowiedzieć, że z takimi zachowaniami będziemy walczyć zawsze i z pełnym zaangażowaniem - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl prezes PGE Ekstraligi Wojciech Stępniewski."JESZCZE JEDNO ZDANIE W ODPOWIEDZI AUTOROWI (p. D.GAPIŃSKI) JEDNEGO Z ARTYKUŁÓW NA TEN TEMAT, SZCZEGÓLNIE NA OSTATNIE ZDANIE: "W każdym razie ten wyrok potwierdza, że cały regulamin, włącznie z karami dyscyplinarnymi wymaga gruntownej zmiany." MOIM ZDANIEM GRUNTOWNEJ ZMIANY WYMAGAJĄ DECYDENCI, PODEJMUJĄCY DECYZJE RODEM Z KAPELUSZA. JEDNEMU WRÓBELEK, KRÓLIK DRUGIEMU, NOSOROŻEC TRZECIEMU. TO TAKA SELEKTYWNA TAKTYKA KIEROWANIA I ZARZĄDZANIA. MAJĄCA PEWNIE ZWIĄZEK Z ...... - Z CZYM LUB KIM POZOSTAWIAM KAŻDEMU DO WŁASNEGO OSĄDU. CIEKAWI MNIE JAK DŁUGO JESZCZE POTRWA?
   • Ben Bernanky Zgłoś
    TO JEST SKANDAL. .....tak śmiesznie niska kara za przewinienie Falubazu. Sami zielonogórzanie się z niej śmieją , co pokazuje jak stronnicze i nie sprawiedliwe są władze polskiego
    Czytaj całość
    spedwaya
    Wszystkie komentarze (206)

    Komentarze (206)

    ×
     Wszystkie komentarze (206)
     PRZEJDŹ NA WP.PL