Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zielonogórska policja zatrzymała kolejnych pseudokibiców

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze, policjanci zatrzymali kolejnych dwóch z pięciu pseudokibiców, którzy podczas meczu z Betard Spartą zakłócili porządek i wbiegli na tor.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Oprócz obligatoryjnego zakazu stadionowego i grzywny minimum 2400 zł, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymani to 25-latek z gminy Zabór i 20-latek z Zielonej Góry. Obydwaj usłyszeli zarzuty z art. 60 ust. 4 Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Przyznali się do winy i akta sprawy wraz z aktami oskarżenia zostaną przesłane do sądu.


Dodatkowo Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze wszczął śledztwo z art. 160 kk - narażenie na utratę życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Policjanci prowadzą działania w celu zatrzymania kolejnych dwóch winnych naruszeń ładu i porządku podczas meczu z wrocławskim zespołem. Przypomnijmy, że ochrona na stadionie w dniu zawodów zdołała zatrzymać tylko jednego z chuliganów.

Za incydent z meczu, SPAR Falubaz został ukarany przez Komisję Orzekającą Ligi. Zielonogórzanie muszą zapłacić m.in. dziewiętnaście tysięcy złotych.TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

na Facebooku.

Komentarze (47):

Wszystkie komentarze (47)

Komentarze (47)

×
    Wszystkie komentarze (47)
    PRZEJDŹ NA WP.PL