Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Odwołania Oskara Fajfera i Mirosława Jabłońskiego oddalone

Dawid Borek
Dawid Borek
Przedstawiciele ligi oddalili odwołania Oskara Fajfera i Mirosława Jabłońskiego. Zawodnicy w ostatnim meczu ligowym zostali ukarani czerwonymi kartkami.

Oskar Fajfer i Mirosław Jabłoński otrzymali czerwone kartki podczas spotkania PGE Stal Rzeszów - KS Toruń. Kary te wywołały falę dyskusji w żużlowym środowisku. Żużlowcy złożyli odwołania, lecz przedstawiciele ligi oddalili je, informując jednocześnie, że Ekstraliga Żużlowa wystąpiła już do PZM o ocenę pracy sędziego Piotra Lisa.

Oświadczenie Ekstraligi Żużlowej:

"Zarząd Ekstraligi Żużlowej oddalił odwołania KS Toruń oraz Mirosława Jabłońskiego dotyczące decyzji sędziowskich z meczu XI rundy PGE Ekstraligi PGE Stal Rzeszów - KS Toruń z 26 lipca br.

Odwołanie klubu z Torunia dotyczyło wykluczenia Oskara Fajfera z biegu oraz nałożenia na niego kary sportowej w postaci czerwonej kartki. Odwołanie Mirosława Jabłońskiego również dotyczyło wykluczenia z biegu oraz nałożenia na zawodnika kary sportowej w postaci czerwonej kartki. W obu przypadkach Zarząd Ekstraligi Żużlowej uznał, że - zgodnie z art. 79 ust. 4 RSŻ - jeżeli sędzia zawodów stwierdzi jakiś fakt, to przyjmuje się, że fakt ten miał miejsce, a wydana przez niego w czasie zawodów decyzja jest ostateczna i nie podlega protestom.

Niezależnie od powyższego, Ekstraliga Żużlowa wystąpiła już do PZM o ocenę pracy sędziego meczu PGE Stal Rzeszów - KS Toruń, Piotra Lisa."

źródło: speedwayekstraliga.pl

Skrót meczu PGE Stal Rzeszów - KS Toruń


Źródło: PGE Ekstraliga/x-news

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (44):

Wszystkie komentarze (44)

Komentarze (44)

×
    Wszystkie komentarze (44)
    PRZEJDŹ NA WP.PL