Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Oskar Polis: Powinienem pokazać przykład i wybrnąć z tej sytuacji z opanowaniem

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Po tym jak Oskar Polis kopnął w twarz jednego z adeptów Włókniarza Częstochowa został zawieszony na trzy miesiące. Junior Lwów wydał oświadczenie, w którym żałuje swojego zachowania.

Przypomnijmy, że na jednym z treningów doszło do nagannej sytuacji z udziałem Oskara Polisa. Wychowanek Włókniarza kopnął w twarz i podduszał 14-letniego adepta częstochowskiej szkółki. Zachowanie to nie przeszło bez echa, a Polis został decyzją władz SCKM Włókniarz i trenera Józefa Kafla zawieszony w prawach zawodnika na trzy miesiące. Żużlowca na 60 dni zawiesiła również Główna Komisja Sportu Żużlowego.


Niespełna 19-letni żużlowiec wydał w środę oświadczenie, w którym tłumaczy swoje, jak sam przyznał naganne, zachowanie. - W nawiązaniu do sytuacji mającej miejsce w parku maszyn stadionu Arena Częstochowa przed jednym z ostatnich treningów szkółki pomiędzy mną a jednym z adeptów Włókniarza, skutkującej zawieszeniem mojej osoby oraz wykluczeniem mnie z uczestnictwa w nadchodzących meczach i treningach, oświadczam, że moje naganne zachowanie było motywowane emocjami, a przyczyną mojego wzburzenia były słowa wypowiedziane w moją stronę przez adepta - przekazał Polis.

- Z perspektywy czasu wiem, że moja reakcja nie powinna być taka, a ja jako starszy stażem zawodnik powinienem pokazać przykład i wybrnąć z tej sytuacji opanowaniem i rozsądkiem. Zachowałem się inaczej i za to pragnę przeprosić młodszego kolegę, trenera Józefa Kafla, zarząd Stowarzyszenia CKM Włókniarz, a szczególnie Kibiców. Żałuję tego co zrobiłem i obiecuję, iż w okresie zawieszenia będę pomagać moim kolegom z drużyny podczas zawodów i treningów - można przeczytać w dalszej części oświadczenia.

na Facebooku.

Komentarze (40):

 • pojawiam sie i znikam Zgłoś
  Zmądrzej Polis po tym wydarzeniu, a nie tylko oświadczenia piszesz... Jak ktos ma g... we łbie, to wlasnie tłumaczy sie emocjami. Trzeba być świadomym konsekwencji zanim sie cos zrobi, bo
  Czytaj całość
  nastepnym razem znow bedzie gadanie "sorry, ale sie zdenerwowałem". I to nie jest wymówka, ze 14-latek mi coś powiedział to kopnąłem go w twarz.
  • hmm Zgłoś
   Wychodzi bezstresowe wychowywanie dzieci. Nie wiadomo co jeden gówniarz powiedział drugiemu... Patrząc na zachowania małolatów to każdego ranka bardzo wielu powinno dostawać liścia, tak
   Czytaj całość
   profilaktycznie, żeby ustawić do pionu
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    Oskar, w niektórych sytuacjach danemu młodzieżowcowi pasowało by dobrze przyłożyć za niefortunne słowa i czyny, Można innymi sposobami młodzieniaszka utemperować tylko nie bijatyką
    Czytaj całość
    do niczego nie doprowadza
    Wszystkie komentarze (40)

    Komentarze (40)

    ×
     Wszystkie komentarze (40)
     PRZEJDŹ NA WP.PL