Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Około miliona długu SPAR Falubazu Zielona Góra

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Wiadomo już, że SPAR Falubaz Zielona Góra nie wystąpi w fazie play-off PGE Ekstraligi. Brak awansu do pierwszej czwórki to duży cios dla klubu.

Jak zdradził Robert Dowhan, klub ma problemy finansowe, a dług zielonogórzan wynosi około miliona złotych. - Problemy finansowe w klubie - nie wiem jak to określić czy są duże czy małe czy średnie. W miliony jeśli chodzi o kilka nie idą, ale myślę, że w tej chwili dług rzędu ok. miliona występuje. Jeżeli ktoś się obawia, że klub zostanie zlicytowany, że przyjdzie komornik, że nie ma na  bieżące regulowanie należności związanych z podatkami czy innymi to jest w błędzie - powiedział senator RP na antenie Radia Zielona Góra.


Działacze zielonogórskiego klubu są zawiedzeni brakiem awansu do play-off. - Nadzieje, jakie położyliśmy na zawodników, których mamy, przekładają się na finanse. Nikt nie przychodzi jeździć za darmo, dla każdego to jest praca. Liczyliśmy na play offy. Byliśmy wręcz przekonani, że one będą. Liczyliśmy, że zakończy się sprawa z Toruniem, która jeszcze się ciągnie. Tam przecież ten kapitał jest ulokowany. Czy sąd rozstrzygnie to na naszą korzyść czy nie to tego nie wiemy, ale jesteśmy przekonani o słuszności racji i liczymy na te pieniądze. Niestety tak się nie stało i trzeba będzie zweryfikować to składem albo możliwościami finansowymi, ale dzisiaj nie zakładam ja, z całą odpowiedzialnością mogę to powiedzieć patrząc na klub i rozmawiając z ludźmi odpowiedzialnymi za finansowanie, że nie grozi nam wariant Częstochowy, rozwiązania klubu. Być może ograniczymy nazwiska, nie będziemy walczyć o pierwszą czwórkę, a środek tabeli i utrzymanie. Ale na to wszystko przyjdzie jeszcze czas i na pewno będziemy rozmawiać - stwierdził Dowhan.

Źródło: Radio Zielona Góra/sport.zgora.pl

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (267):

 • omen Zgłoś
  No to zaczyna się. Już jak zielona kontraktowała Warda to było mówione że jak nie zdobędą DMP za co jest bańka premii to popłyną w długach! Jak to mówią zastaw się a postaw się.
  Czytaj całość
  Liczyli na cud po przyjściu Warda i powrocie Dudka ale plany pokrzyżowała im kontuzja Pepe. No cóż Toruń nie dał się wciągnąć w układankę Warda a Zielona poszła na to w sumie nie mając wyjścia. Coś czuje ze odbije się ten sezon czkawką w zielonej. Ponoć podobna sytuacje jest w Gorzowie tylko że tam jeszcze są kredyty z poprzednich lat. Na koniec dodam tylko tyle ze mam nadzieję z te kluby wyjdą z długów i pojada bez problemów a ten sezon poniektórych sprowadzi na ziemie w podpisywaniu kontraktów za wirtualna kasę. I mam nadzieję ze ci krzykacze co na jesieni wysyłali Rzeszów czy Grudziądz do 1 ligi bo za słabe składy mają a i z kasa miało być krucho teraz nabiorą wody w mordę i sami ją przełkną! Nauczka jest dobra dla wszystkich i niech teraz ci "wielcy" przekonają się jak to być pod krechą i ile trzeba się starać żeby z tego wyjść! Panie dowhan a co by pan teraz powiedział jakby do klubu zgłosił się sponsor z udziałami skarbu państwa?! Tez by pan tak krytykował jak kiedyś Tarnów i Rzeszów?! Widzi pan punkt widzenia zależy od punktu siedzenia! Ja od dawna pisałem ze nie ważne jaki sponsor i z jakim udziałami, ważne że daje kasę którą można przeznaczać na rozwój żużla! Od razu zaznaczam ze chodzi mi o legalna kasę. Kurde jak ten świat się zmienia, kluby co 2 lata temu podawano za przykłady funkcjonowania, budowania budżetów rozwoju itp. w połowie tego sezonu mówią że już mają długi! A Ci co mieli do 5 kolejki nie dojechać maja się dobrze! Oby te długi wyszły wszystkim na dobre. Jest już część klubów co to przerabiało i każda wydaną złotówkę oglądają teraz kilka razy a Ci co szastali teraz musza kombinować żeby wyjść z długów. Mam nadzieje ze będzie dobrze!
  • kompozytor Zgłoś
   Czekamy kiedy ćpunom z falubaza odbiorą 1 pkt za mecz z Toruniem.Cała zuzlowa Polska powinna się zgadać i spuścic ten klub oszustów , kombinatoróow i bankrutów do I ligi.
   • Krzy. Zgłoś
    No proszę ograniczyć nazwiska! jak Jankowski chciał tak zrobić na ten sezon to go wykopałeś Z klubu. Swoją drogą sprzedaj ze dwa zegarki i dołóż do klubu.
    Wszystkie komentarze (267)

    Komentarze (267)

    ×
     Wszystkie komentarze (267)
     PRZEJDŹ NA WP.PL