Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Ekstraliga zdąży odebrać bonus Falubazowi

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Jeszcze przed niedzielą, gdy zakończy się runda zasadnicza PGE Ekstraligi, zapadnie decyzja w sprawie weryfikacji wyniku meczu pomiędzy KS Toruń a SPAR Falubazem. Bonus otrzymają ostatecznie Anioły.

Jak zapewnia Łukasz Szmit z Głównej Komisji Sportu Żużlowego, nie ma ryzyka, by decyzja w sprawie weryfikacji wyniku nie zapadła w tym tygodniu. Punkt, który ma zostać odjęty SPAR Falubazowi, a przyznany torunianom może mieć kluczowe znaczenie dla ostatecznej kolejności drużyn w tabeli PGE Ekstraligi.


Wynik meczu w Toruniu ma zostać zweryfikowany z powodu spodziewanego odjęcia punktów Aleksandra Łoktajewa, u którego stwierdzono w czasie badania niedozwolony środek - THC. - Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie nie przesłała jeszcze dokumentów i protokołu, a jest to warunek sine qua non, by podjąć decyzję w tej sprawie. Mamy jednak zapewnienie, że nastąpi to niebawem, być może jeszcze we wtorek - zaznaczył Łukasz Szmit z Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Decyzja w sprawie weryfikacji wyniku meczu pomiędzy KS Toruń a SPAR Falubazem nastąpi wówczas w trybie natychmiastowym. - Zastanawialiśmy się nad tą sprawą i uznaliśmy, że Ekstraliga we własnym zakresie, na podstawie przepisów FIM, może w trybie weryfikacyjnym zastosować przepisy kodeksu antydopingowego. My, jako GKSŻ przeprowadzimy natomiast postępowanie dyscyplinarne, by nałożyć karę na samego zawodnika. Zrobimy to jednak bez presji czasu - dodał Łukasz Szmit.

Jak informowaliśmy, zawodnikowi SPAR Falubazu grozi od dwóch do czterech lat zawieszenia. Sprawą ma zajmować się komisja dyscyplinarna PZM, a nie rodzima federacja zawodnika, gdyż do naruszenia przepisów przez zawodnika doszło w czasie zawodów w Polsce. - Damy sobie miesiąc lub nieco więcej na rozwiązanie tej sprawy. Wysłuchamy samego Łoktajewa, zapoznamy się z materiałem dowodowym i podejmiemy ostateczną decyzję - podsumował przedstawiciel GKSŻ.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (59):

 • Speed58 Zgłoś
  A tak na marginesie...ktoś dał Tobie do ręki gumkę "Myszkę",bo poznikało to i owo...pozostał wyszczerbiony zarys tarczy herbowej...
  • von_Jungingen Zgłoś
   Wczoraj podali w radiu w ZG, że klub złożył wniosek o wydanie koncesji na sprzedaż alkoholu, bo podobno, aby załatać dziurę, mają otworzyć klub o znamiennej nazwie FALLUS BASS, w
   Czytaj całość
   kuluarach mówią, że warunkiem wstępu jest założenie różowej koszuli. Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę.
   • Bamber Rurka Zgłoś
    Nie ma o co kopii kruszyc- Falubaz nie jest w PO tylko przez pecha i głupotę. Raz, Hampel i Protas z kontuzjami. Dwa, odebrany punkt bonusowy. Wierze, że gdyby PePe i Jarek jechali cały
    Czytaj całość
    sezon, a do tego doszedłby rakieta Darcy, to by się mogło skończyć złotem. Bo my - Torun - jestesmy w PO w 50% przez fuksa. Co nie znaczy, oczywiście, że nie wierzę w złoto.
    Wszystkie komentarze (59)

    Komentarze (59)

    ×
     Wszystkie komentarze (59)
     PRZEJDŹ NA WP.PL