Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Witold Skrzydlewski będzie startował w wyborach. "Nie boję się wyzwań"

Przemysław Bartusiak
Przemysław Bartusiak
Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, prezes Orła Łódź - Witold Skrzydlewski ogłosił swój start w wyborach do parlamentu.

Witold Skrzydlewski wraz z rodziną od kilkunastu lat finansowo wspiera Orła Łódź. Od końca 2013 roku pełni także rolę prezesa klubu. Warto wspomnieć, że Skrzydlewski miał już związki z polityką, gdyż przez kilka lat był radnym miejskim. W nadchodzących wyborach postanowił spróbować dostać się do ław sejmowych.


Prezes łódzkiego klubu do sejmu będzie startował z list Polskiego Stronnictwa Ludowego, z ostatniego miejsca w okręgu łódzkim. Jako prężnie działający przedsiębiorca za cel stawia sobie głównie wspomaganie polskich firm. Jak jednak zaznaczył będzie także interesował się sprawami sportu: - Uważam, że powinno być podjętych wiele działań, które będą pomagać uprawiać sport. Dzisiaj większość młodych ludzi ma krzywy kręgosłup, dlatego że siedzą przed komputerami. Trzeba te dzieci wyciągnąć z domu na pływalnie czy boiska. W niektórych miastach jest obowiązek nauki pływania i uważam, że powinna to gwarantować odpowiednia ustawa. Trzeba działać profilaktycznie, aby potem mniej płacić na renty czy leczenie.

Władzę w Łodzi sprawują PO i SLD. Skrzydlewski nie obawia się jednak wpływu polityki na działanie Orła Łódź. - Myślę, że Pani Hanna Zdanowska jest prezydentem wszystkich łodzian i na pewno nie będzie to miało znaczenia przy budowie stadionu czy dotacjach dla klubu - ocenił. W przypadku uzyskania miejsca w Sejmie, łódzki przedsiębiorca nadal zamierza aktywnie wspierać sport żużlowy w mieście: - Nie wiem czy łączenie funkcji jest prawnie możliwe. Jeśli nie, to nadal będę jako honorowy prezes pomagał klubowi - zdradza swe plany Skrzydlewski.

Witold Skrzydlewski od lat wspiera czarny sport w ŁodziWitold Skrzydlewski od lat wspiera czarny sport w Łodzi
Co ciekawe sam zainteresowany nie ocenia swych szans zbyt wysoko, jednak zapowiada walkę o dobry wynik: - Z racji tego, że od pokoleń jesteśmy związani z ziemią, to mama powiedziała: Z tej listy możesz startować. Miałem możliwość kandydowania z innych, w których dostał bym lepsze miejsce i na 90% był posłem. Tutaj uważam, że mam 5% szans, ale ja się wyzwań nie boję i przed niczym nie pękam - z optymizmem podsumował Witold Skrzydlewski.

Czy Witold Skrzydlewski sprawdziłby się w roli posła?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (39):

 • hmm Zgłoś
  Ciekawe czy w będąc w sejmie też by tak w swój buracki sposób wszystkich obrażał
  • bigel10 Zgłoś
   kariera Nikodema Dyzmy
   • MotyF Zgłoś
    Kto bogatemu zabroni. Jako nisza idzie coś zrobić a nie coś zarobić. Kasę już ma i wydaje ją na żużel. Kto bogatemu zabroni. Czy się go lubi czy nie, szanuję go za to, że dzięki
    Czytaj całość
    niemu w Łodzi jest dobry żużel.Czy się do sejmu nadaje? Tak samo się nadaje, jak cała nasza elita polityczna. Brawo, że startuje z list PSL (choć za nimi nie przepadam) ze względu na jakiekolwiek przesłanki czy pobudki a nie z list, gdzie miejsce dawali lepsze.
    Wszystkie komentarze (39)

    Komentarze (39)

     Wszystkie komentarze (39)
     PRZEJDŹ NA WP.PL