Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Falubaz - GKM: Kim goście mogą postraszyć w Zielonej Górze?

Kamil Tecław
Kamil Tecław
MRGARDEN GKM Grudziądz cały czas liczy na utrzymanie w PGE Ekstralidze. Aby tak się stało, beniaminek musi pokonać na wyjeździe SPAR Falubaz. Na kogo najbardziej może liczyć Robert Kempiński przy W69?

Grudziądzanie doskonale zdają sobie sprawę z wagi niedzielnego spotkania. W związku z dwiema porażkami na własnym torze i mizerną postawą drużyny na wyjazdach, spotkanie w Zielonej Górze będzie meczem o wszystko. Trudno jednak przypuszczać, aby MRGARDEN GKM sprawił sensację i pokonał SPAR Falubaz. W tegorocznych rozgrywkach, zespół Roberta Kempińskiego najwięcej punktów ze wszystkich spotkań wyjazdowych uzyskał w Lesznie (36).


Mimo tego drużyna znad Wisły nie poddaje się i liczy na odwrócenie karty w decydującym meczu. W ostatnich latach bardzo dobrze na zielonogórskim torze radził sobie przede wszystkim Artiom Łaguta. Rosjanin notował przy W69 dwucyfrowe zdobycze punktowe, a jego ostatni rezultat to dwanaście "oczek" z dwoma bonusami. Zawodnikiem, który ma pociągnąć GKM do zwycięstwa jest także Krzysztof Buczkowski. Choć jego ostatnie mecze w Zielonej Górze nie były rewelacyjne, to wszyscy doskonale pamiętają, że to właśnie tam zdobył w 2012 roku swój jedyny jak dotąd medal IMP.

Nikt w Grudziądzu nie ukrywa, że na wysokim poziomie powinien pojechać również Rafał Okoniewski. Wychowanek Polonii Piła zawodzi jednak w tym roku na wyjazdach i mecz w Zielonej Górze będzie dla niego ostatnią szansą na pokazanie swoich umiejętności również na obcym owalu. "Okoń" wielokrotnie miał okazję do startów na torze ekipy Falubazu i teoretycznie nie powinien mieć problemów z dopasowaniem swoich motocykli. Należy przypomnieć, że w 2012 roku podobnie jak "Buczek" został tam medalistą IMP, a w przeszłości przez kilka sezonów reprezentował także barwy zielonogórskiego klubu.

Rafał Okoniewski (w kasku czerwonym) ostatnio świetnie czuje się na własnym torze w Grudziądzu. Czy kapitalną dyspozycje przełoży także na mecz w Zielonej Górze?Rafał Okoniewski (w kasku czerwonym) ostatnio świetnie czuje się na własnym torze w Grudziądzu. Czy kapitalną dyspozycje przełoży także na mecz w Zielonej Górze?
Dużą zagadką pozostaje bez wątpienia dyspozycja Tomasza Golloba. "Chudy" przeważnie świetnie czuł się na zielonogórskim torze, ale w tym sezonie nie może odnaleźć się na wyjazdach. Dodatkowo doskwiera mu kontuzja kręgosłupa i w ubiegłym roku zdobył na W69 zaledwie trzy punkty, reprezentując barwy klubu z Torunia. Grudziądzcy kibice zastanawiają się także jak wypadnie Jurica Pavlic. Statystyki nie przemawiają jednak za Chorwatem, który nigdy nie błyszczał w Zielonej Górze.

Statystyki ligowe zawodników MRGARDEN GKM-u Grudziądz na torze w Zielonej Górze (2010-2014):

ZawodnikMeczePunktyBonusyBiegiŚrednia
Rafał Okoniewski2142101,600
Tomasz Gollob7783372,189
Krzysztof Buczkowski4275181,777
Jurica Pavlic6171200,900
Artiom Łaguta6482301,666
Hubert Łęgowik23-70,428

Kto okaże się najskutecziejszym zawodnikiem GKM-u w Zielonej Górze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (38):

 • krystian GKM Zgłoś
  Typuję...Laguta 10 pkt,Buczek 8,Okoń 5,Gollob 5,Pavlic 1,Juniorzy 1 na max 2 pkt.Wychodzi mi tak na chłodno że zdobędziemy jakies 30 pkt. Tak podpowiada rozum, ale serce do końca
  Czytaj całość
  wierzy w zwycięstwo i tego się trzymajmy.
  • C-K-M Zgłoś
   Moje typy na dzisiejszą kolejke :Leszno - Wrocław 50 : 40 Toruń - Tarnów 48 : 42Zielona Góra - Grudziądz 55 : 35Rzeszów - Gorzów 43 : 47Daugavpils - Rybnik 49 :
   Czytaj całość
   41Ostrów - Gniezno 60 : 30
   • Fugiel-z- Rzeszowa Zgłoś
    Mogą postraszyć sraczką Golloba jak zwykle nie zdobędą nawet 35 punktów i znowu Kempiński będzie się udzielał w wywiadach.Nie przypuszczałem, że aż tyloma punktami przegramy tak
    Czytaj całość
    jak w Rzeszowie.Mieliśmy wygrać i zawiódł nas Cesarz Gollob inaczej byśmy wygrali.
    Wszystkie komentarze (38)

    Komentarze (38)

     Wszystkie komentarze (38)
     PRZEJDŹ NA WP.PL