Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Tomasz Soter: Nie będzie tak łatwo jak w poprzednich spotkaniach w Pile

Robert Szłapak
Robert Szłapak
W najbliższą niedzielę w hicie PLŻ 2, Polonia Piła zmierzy się przy Bydgoskiej z Wybrzeżem Gdańsk. Według prezesa pilskiego klubu będzie to najciekawsze z rozegranych w tym roku spotkań w Pile.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!
Stawką meczu Polonii z Wybrzeżem jest fotel lidera rozgrywek przed fazą play-off. Nie może więc dziwić, że w klubie panuje pełna mobilizacja. - Przyjeżdża do nas lider i jeżeli to spotkanie wysoko wygramy, to my ten "fotel" przejmiemy. Gdańszczanie to bardzo silna drużyna i jestem pewien, że nie będzie tak łatwo jak we wszystkich poprzednich spotkaniach w Pile, kiedy to bardzo pewnie i wysoko wygrywaliśmy. Zapowiada się świetne widowisko i liczymy, że wsparcie kilkutysięcznej publiczności pomoże naszym zawodnikom odnieść kolejny sukces - mówi przed spotkaniem Tomasz Soter.


Sternik pilskiego klubu nie chce dywagować z kim lepiej byłoby jego drużynie rywalizować w półfinale play-off i tę kwestię pozostawia sztabowi szkoleniowemu. -W meczu z Wybrzeżem są trzy możliwości - wygrana z bonusem, wygrana bez bonusu i ta, o której nie myślimy, czyli porażka. Jeżeli sprawdzi się pierwszy scenariusz, to w play-off najpierw pojedziemy z Krosnem, a jeżeli drugi, to z Motorem Lublin i co ważne, pierwszy mecz będzie na wyjeździe, a rewanż u siebie. Sprawa jest jasna i możemy dywagować co będzie dla nas korzystniejsze, ale to tylko sport i nie da się wszystkiego przewidzieć. Za to co będzie działo się na torze odpowiedzialny jest sztab szkoleniowy i zawodnicy.
Prezes Polonii liczy na wsparcie publicznościPrezes Polonii liczy na wsparcie publiczności
Mecz z Wybrzeżem będzie ostatnim w pilskich barwach spotkaniem dla juniora Rafał Karczmarz. Startujący w Polonii jako gość zawodnik Stali Gorzów, ze względów regulaminowych nie będzie mógł występować w play-off. - Wiemy o tym od początku, że Rafał nie pojedzie w decydujących meczach i żałujemy, że regulamin jest tak skonstruowany. Nie zamierzamy jednak załamywać rąk, tylko szukamy juniorów, którzy będą mogli go zastąpić. Mogę mówić, że jesteśmy blisko wypożyczenia innych żużlowców, ale wiem, że w tym sporcie wszystko zmienia się z dnia na dzień i dopiero jak będą podpisane umowy, to o tym poinformujemy.

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL