Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Doktor Falubazu: Stan Warda stabilny, trzeba mieć nadzieję

Dawid Borek
Dawid Borek
Darcy Ward przebywa w zielonogórskim szpitalu po nocnej operacji. Australijski zawodnik jest przytomny i samodzielnie oddycha.

Po wypadku w niedzielnym spotkaniu w Zielonej Górze, u dwukrotnego IMŚJ zdiagnozowano przerwanie rdzenia kręgowego na odcinku, który odpowiada za dolne partie ciała. Darcy Ward w nocy przeszedł operację w zielonogórskim szpitalu.


- Stan pacjenta jest stabilny. Oddycha samodzielnie, jest przytomny, odpowiada na pytania i wykonuje proste polecenia. Na dziś można przekazać tylko te informacje, chodzi o tajemnicę lekarską - powiedział Robert Zapotoczny.

Lekarz o stanie zdrowia Warda: Jest stabilny, żużlowiec jest przytomny

Lekarz o stanie zdrowia Warda: Jest stabilny, żużlowiec jest przytomny

Źródło: TVN24/x-news

Do Zielonej Góry przyjechał już Chris Holder. Przy Wardzie są także jego mechanicy. Lekarze więcej szczegółów będą mogli przekazać w środę. - Jeszcze nie jest czas, by od pacjenta uzyskać informacje. Muszę mieć jego zgodę na publikację szczegółów - dodał doktor SPAR Falubazu Zielona Góra.

- W medycynie nie istnieją terminy "zawsze" i "nigdy". Zawsze trzeba mieć nadzieję. Medycyna dokonuje nieprawdopodobnie szybkich postępów, jeśli chodzi o materiały biomedyczne. Sprawa jest w toku i teraz trudno wyrokować,  w którym kierunku wszystko będzie zmierzało - skomentował Zapotoczny.

Żużlowe środowisko modli się za Darcy'ego Warda

na Facebooku.

Komentarze (467):

 • Drilou Zgłoś
  Trzymaj się Darcy! Do not give up!
  • eddy Zgłoś
   Oglaszamy akcje dla prawdziwych kibicow Falubazu pod haslem: "Nie ma wejscia na stadion bezmozgowy kark i towarzyszaca mu szumowina z...Lubina!" Tylko wtedy pozbedziecie sie tych ..chwastoW!
   • Hon Zgłoś
    Tylko kolejne pytanie sie rodzi. Czy mózg nie zapamietał ostatnich obrażeń? Jak w przypadku Rafała Wilka kiedy kazal wyprostować nogi ratownikom, a te były wyprostowane...
    Wszystkie komentarze (467)

    Komentarze (467)

     Wszystkie komentarze (467)
     PRZEJDŹ NA WP.PL