Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Przed Grand Prix Polski: Krzysztof Kasprzak najskuteczniejszy z Polaków

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W sobotę po raz piąty w historii turniej Grand Prix odbędzie się w Gorzowie. W dotychczas rozegranych turniejach najskuteczniejszy na Stadionie im. Edwarda Jancarza był Krzysztof Kasprzak.

Krzysztof Kasprzak do tej pory wystąpił w dwóch gorzowskich turniejach cyklu Grand Prix. Lepiej spisał się przed rokiem, kiedy to w finale zajął trzecie miejsce, a w całych zawodach zdobył 16 punktów. Rok wcześniej start w Gorzowie zakończył w półfinale. Tak dobre występy przełożyły się na średnią wynoszącą 2 punkty na bieg.


Po piętach wicemistrzowi świata depcze Bartosz Zmarzlik. Wychowanek Stali Gorzów już dwukrotnie na Stadionie im. Edwarda Jancarza stał na podium, a przed rokiem cieszył się ze zwycięstwa. Zmarzlik ma na swoim koncie najwięcej punktów zdobytych przez Polaków w Grand Prix Polski w Gorzowie. W trzech zawodach wywalczył on 35 "oczek", a jego średnia wynosi 1,842 punktu.

Gorzej od zawodników gorzowskiej Stali radzą sobie żużlowcy reprezentujący w rozgrywkach ligowych inne kluby. Tomasz Gollob legitymuje się średnią 1,500 punktu, a Jarosław Hampel po katastrofalnym zeszłorocznym występie, w którym nie zdobył punktu ma średnią 1,250 punktu - taką samą jak Janusz Kołodziej. W gorzowskich turniejach jechali również Rune Holta, Adrian Cyfer i Łukasz Kaczmarek. W tym roku w na "Jancarzu" zadebiutuje Maciej Janowski.

Polacy w gorzowskich turniejach Grand Prix:

MZawodnikTurniejePunktyBiegiŚr. bieg
1Krzysztof Kasprzak226132,000
2Bartosz Zmarzlik335191,842
3Tomasz Gollob324161,500
4Jarosław Hampel320161,250
5Janusz Kołodziej1541,250
6Łukasz Kaczmarek1230,667
7Adrian Cyfer1250,400
8Rune Holta1040,000POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (17):

 • dejw Zgłoś
  oj krzysiu nie powojuje w Gorzowie. Niech chłopak doczeka zimy i się poskłada do kupy. Bo na razie jest rozsypka!
  • jakub81 Zgłoś
   W sporcie jak w życiu raz z górki,raz pod górkę.
   • Speed58 Zgłoś
    Tak czytam,czytam i chyba nie wszyscy wiedzą,a niektórzy nie chcą podjąć tematu... KK cały zimowy sezon oddał się dyskotece,czy w nią inwestował,czy tylko chodził pohulać,tego nie
    Czytaj całość
    wiem,ale o kondycję nie zadbał i efekt widoczny,poza tym,silniki,których było może 10 same nie pojadą,a czy były odpowiednio tuningowane,czy chałupniczo,to też stoi pod znakiem zapytania. Co do tegorocznego GP w Gorzowie...bez kozery powiem,że będzie dobrze,jeśli zrobi jakieś 8 pkt. Bartek jest w gazie,ale inni również nie marnowali czasu. Jest Greg,Nicki,są inni,doświadczeni i głodni zwycięstwa,więc pretendentów do pudła wielu. Oczywiście,chciałbym,by pokazał każdemu z nich plecy,ale w tym sporcie sentymentów nie ma i nikt mu nie pozwoli na swobodne odbieranie punktów. Tak reasumując,to ubiegłoroczni triumfatorzy (KK,Iversen,Zagar) różnych międzynarodówek,sporo zajęć opuścili i teraz wylazł brak zadania domowego. Takie są moje wnioski i przemyślenia. Do tego trzeba dodać,że innym również chce się zdobywać medale i nie próżnowali,więc zechcą po nie sięgnąć. Będzie się sporo działo i zapewne dziś nikt nie jest w stanie powiedzieć,jakie będą tego wyniki. Do tych zawodów już tylko kilka dni. Ze swej strony,w obliczu tragedii Darcy'ego,życzę wszystkim bezpiecznego zakończenia sezonu i dobrego przygotowania do kolejnego. Kibicom wielu mocnych wrażeń i rozsądku na trybunach,bo w wielu wypadkach go zabrakło. Wiadomo o czym piszę,ale nie chcę już nazywać rzeczy po imieniu.
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

    ×
     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL