Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Grand Prix w Gorzowie szczęśliwe dla Polaków

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
29 sierpnia Gorzów po raz piąty w historii będzie gościł uczestników cyklu Grand Prix. Turnieje rozgrywane na stadionie im. Edwarda Jancarza są szczęśliwe dla reprezentantów Polski.

W każdej edycji turnieju Grand Prix rozegranym na torze w Gorzowie polski żużlowiec zajmował miejsce w czołówce. Tylko raz zdarzyło się, że Polaka zabrakło na podium, a stało się tak w 2011 roku. W przerwanych po czterech seriach startów z powodu opadów deszczu zawodach czwarte miejsce zajął Tomasz Gollob. Na wymagającym torze zdobył on 8 punktów. Na dziewiątym miejscu turniej zakończył Jarosław Hampel. Słabo spisali się Janusz Kołodziej (dwunaste miejsce) oraz Rune Holta, który w czterech startach nie zdobył żadnego punktu.


Rok później w Gorzowie wystartowało dwóch reprezentantów Polski i obaj wywalczyli awans do finału. Sensacyjnie na najniższym stopniu podium zawody zakończył startujący z dziką kartą i debiutujący w cyklu Bartosz Zmarzlik. Z kolei czwartą pozycję zajął Tomasz Gollob. Z powodu kontuzji w Grand Prix Polski na Stadionie im. Edwarda Jancarza nie wystąpił Jarosław Hampel.

"Mały" nieobecność w Gorzowie powetował sobie w sezonie 2013. Wówczas dwukrotny wicemistrz nie dał szans rywalom, odniósł zwycięstwo i zapisał się w historii gorzowskich turniejów. Po raz pierwszy w historii w zawodach Grand Prix na Stadionie im. Edwarda Jancarza zwyciężył Polak. W półfinale odpadł Krzysztof Kasprzak, a Bartosz Zmarzlik i Tomasz Gollob nie powtórzyli wyników sprzed roku i zakończyli rywalizację po fazie zasadniczej.

W czwartej edycji turnieju Grand Prix w Gorzowie zwycięstwo odniósł Bartosz Zmarzlik, a na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Kasprzak. Rok temu na "Jancarzu" wystąpiło pięciu Polaków. Katastrofalny występ zaliczył zwycięzca sprzed roku: Jarosław Hampel nie zdobył choćby punktu. Z kolei Łukasz Kaczmarek i Adrian Cyfer wywalczyli po dwa "oczka".

W sprzedaży są jeszcze bilety na ósmą rundę tegorocznych zmagań o medale Indywidualnych Mistrzostw Świata. Wejściówki można nabywać za pośrednictwem strony stal.kupbilety.pl. Bilety są również do kupienia w sklepie klubowym, a większe zamówienia (10 wejściówek i więcej) można składać poprzez maila: tickets@stalgorzow.pl.

Miejsca Polaków w Grand Prix Polski w Gorzowie:

RokMiejsca
20114. Tomasz Gollob
9. Jarosław Hampel
12. Janusz Kołodziej
16. Rune Holta
20123. Bartosz Zmarzlik
4. Tomasz Gollob
20131. Jarosław Hampel
7. Krzysztof Kasprzak
11. Bartosz Zmarzlik
14. Tomasz Gollob
20141. Bartosz Zmarzlik
3. Krzysztof Kasprzak
15. Adrian Cyfer
16. Łukasz Kaczmarek
17. Jarosław HampelPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy w sobotnim Grand Prix Polski w Gorzowie zwycięży Polak?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL