Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Fogo Unię czeka trudne zadanie. "Torunianie będą się chcieli pokazać z lepszej strony"

Piotr Walkowiak
Piotr Walkowiak
Fogo Unia Leszno w dobrych nastrojach pojedzie do Torunia na mecz półfinałowy. W niedzielę pokonali bowiem Betard Spartę Wrocław bez Piotra Pawlickiego. - Udowodniliśmy naszą siłę - przyznaje Tobiasz Musielak.

Niedzielne zwycięstwo tak naprawdę nic w układzie tabeli nie zmieniło. Fogo Unia Leszno już przed tym spotkaniem była pewna zwycięstwa w rundzie zasadniczej. - Mimo że spotkanie tak naprawdę nie decydowało o niczym, to chcieliśmy tutaj wygrać i potwierdzić dobrą formę zespołu. Każda przegrana też powoduje stratę pewności siebie. Chcieliśmy podtrzymać to, co budowaliśmy przez cały sezon. Szkoda byłoby to zepsuć w ostatnich zawodach - powiedział Grzegorz Zengota.


W składzie leszczynian, na parę godzin przed rozpoczęciem spotkania, doszło do zmian i z wrocławianami nie wystąpił Piotr Pawlicki. Dodatkowo, w obliczu bardzo słabej formy Nickiego Pedersena, kolejne zwycięstwo pokazuje, jak mocne są Byki. - Udowodniliśmy naszą siłę - przyznał Tobiasz Musielak. - Nie było odpuszczania i chcieliśmy zgarnąć kolejne punkty. Wiedzieliśmy, że o bonus będzie nam bardzo trudno, więc Adam nieco zmienił strategię i w spotkaniu wystąpił Dominik Kubera - dodał.

Ich rywalem w meczu półfinałowym będzie KS Toruń, który w rundzie zasadniczej jako jedyny zwyciężył w Lesznie. W spotkaniu rewanżowym Fogo Unia jednak już się zrewanżowała i to ona zgarnęła dwa punkty. - Torunianie będą się chcieli pokazać z lepszej strony, bo będą mieli coś do udowodnienia. Przyjedzie do nich lider rozgrywek i dopiero na torze zobaczymy jak to wyjdzie - stwierdził "Tofeek".

Byki nie popadają w hurraoptymizm i nie zwracają większej uwagi na fakt zwycięstwa w ostatnim pojedynku na Motoarenie. - Ostatnio było dobrze, ale to już historia. Skupiamy się na tym co przed nami. Play-offy to zupełnie inna bajka. Mimo że ostatnio udało nam się zwyciężyć , to teraz na pewno będzie dużo trudniej - zakończył "Zengi".

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Byki wygrają w Toruniu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

Wszystkie komentarze (16)

Komentarze (16)

×
    Wszystkie komentarze (16)
    PRZEJDŹ NA WP.PL