Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Darcy Ward zostanie przetransportowany do Wielkiej Brytanii?

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Od wypadku Darcy'ego Warda minęło już trochę czasu. Niewykluczone, że w środę Australijczyk zostanie przetransportowany do jednego ze szpitali w Wielkiej Brytanii.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Darcy Ward doznał urazu kręgosłupa wskutek wypadku, do którego doszło w niedzielnym meczu PGE Ekstraligi pomiędzy SPAR Falubazem Zielona Góra a MRGARDEN GKM Grudziądz. Australijczyk jest przytomny i samodzielnie oddycha.


Niewykluczone, że już w środę Ward zostanie przetransportowany ze szpitala w Zielonej Górze do Wielkiej Brytanii. - Współpracujemy z firmami ubezpieczeniowymi z Australii, aby sprowadzić Darcy'ego jak najszybciej do Wielkiej Brytanii. Darcy jest już po operacji nadgarstka i miejmy nadzieję, że będziemy mogli go przetransportować. Jego stan jest stabilny i pozwala na to - powiedział Mark Lemon, menedżer reprezentacji Australii.

Lemon nie ukrywa, że w Wielkiej Brytanii Ward mógłby liczyć na wsparcie najbliższych. - Chcemy tylko, by był blisko domu. To pomaga, jeśli jesteś w anglojęzycznym kraju. Wiemy, że polskie szpitale są dobre, ale chcemy go z powrotem w Wielkiej Brytanii, aby przebywał w znajomym otoczeniu. Jeśli będzie miał wsparcie bliskich, to wszystko będzie łatwiejsze - dodał menedżer australijskiej reprezentacji.

Lemon nawiązał również współpracę z fundacją "Wings for Life", która mieści się w Salzburgu. Niewykluczone, że pomoże ona w leczeniu Warda. - Pracujemy z nimi od poniedziałkowego poranka. Byli bardzo pomocni od początku i mają dużą wiedzę w kwestii medycyny. Staraliśmy się znaleźć jakąś pomoc i tak trafiliśmy do nich. Oni pomagają sportowcom z czołówki i są na bieżąco z wszelkimi badaniami i technikami, jeśli chodzi o urazy kręgosłupa - poinformował Lemon.

na Facebooku.

Komentarze (152):

 • emii Zgłoś
  Mam mętlik w głowie po tej konferencji, znowu pytania bez odpowiedzi. Po rezonansie iskierka nadziei, dlaczego nie powiedział na co? Nie powiedział tez jednoznacznie, że rdzeń jest
  Czytaj całość
  przerwany. W sumie to nie powiedział nic nowego.
  • Kamila Prokop Zgłoś
   tak powiedział " iskierka nadziei" ale nie powiedział już na co...
   • Kamila Prokop Zgłoś
    Koniec konferencji, po dzisiejszym rezonansie lekarz powiedział, ze pojawiła się jakaś iskierka nadziei, ale z drugiej strony stwierdził, że najpierw czeka go długa rehabilitacja
    Czytaj całość
    psychiczna... wiec wnioski same się nasuwają. Prawdopodobnie dzisiaj zostanie przetransportowany do UK do kliniki, głównie ze względu na barierę językową a także na dostęp do jego bliskich. Darcy nie wyraził zgody na udzielenie szczegółowych informacji o stanie jego zdrowia. Rozmawia, a nawet się uśmiecha.
    Wszystkie komentarze (152)

    Komentarze (152)

     Wszystkie komentarze (152)
     PRZEJDŹ NA WP.PL