WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Niedzielne mecze oczami Rafała Dobruckiego

Damian Gapiński
Damian Gapiński
W niedzielę odbędą się spotkania w PGE Ekstralidze, Nice Polskiej Lidze Żużlowej i Polskiej 2. Lidze Żużlowej. Ich wyniki wytypował Rafał Dobrucki.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
PGE Ekstraliga

Betard Sparta Wrocław - Unia Tarnów

W tym spotkaniu o sukcesie może zadecydować druga linia, która w Sparcie dobrze jedzie w spotkaniach u siebie. Choć mecz odbędzie się w Częstochowie, to wrocławianie mieli możliwość trenowania na tym torze i powinni czuć się jak u siebie. Tarnowianie w rewanżu będą faworytem, ale w pierwszym meczu stawiam, że lepsza będzie Sparta. Typuję wynik 48:42.

KS Toruń - Fogo Unia Leszno

Leszno jest rozpędzone. Toruń ma mniejsze lub większe problemy w zasadzie przez cały sezon. Przed fazą play-off konieczna była zmiana warunków torowych, które bez wątpienia nie były dotąd atutem gospodarzy. Mają jednak to nieszczęście, że jadą z Unią. Stawiam na porażkę gospodarzy. Typuję wynik 44:46.

Nice Polska Liga Żużlowa

Polonia Bydgoszcz - Lokomotiv Daugavpils

Lokomotiv jedzie bez Kylmaekorpiego. Drugą ważną kwestią jest to, czy Łotysze chcą w końcu awansować do Ekstraligi, a nie słyszałem o ich jednoznaczniej deklaracji w tym zakresie. Choć Daugavpils personalnie jest lepszy, to w Bydgoszczy wygrają gospodarze. Typuję wynik 47:43.

MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia - ŻKS ROW Rybnik

Ostrów jest faworytem u siebie. W drużynie ROWu kluczowa będzie postawa Fricke i Northa, których stać na dobry wynik, ale równie dobrze mogą zdobyć mało punktów. Ostrovia nie powinna dać sobie wydrzeć zwycięstwa u siebie. Typuję wynik 47:43.

Polska 2. Liga Żużlowa

KSM Krosno - Wybrzeże Gdańsk

KSM Krosno ma duży atut w postaci toru. Jeżeli liderzy zespołu, którzy do tej pory zawodzili, pojadą na miarę swoich możliwości, to gospodarzy stać na niespodziankę. Typuję wynik 46:44.

KMŻ Motor Lublin - Polonia Piła

To będzie bardzo zacięte spotkanie, w którym trudno wskazać jednoznacznie faworyta. Dlatego stawiam remis z lekkim wskazaniem na Polonię. Typuję wynik 45:45.

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL