Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nicki Pedersen: Drużyna z Torunia próbowała oszukiwać preparując tor!

Konrad Marzec
Konrad Marzec
Podczas pierwszego półfinału PGE Ekstraligi, obserwowaliśmy zupełnie inną nawierzchnię niż zazwyczaj na Motoarenie. - To był najgorszy tor w Toruniu jaki w życiu widziałem - mówił po meczu oburzony Nicki Pedersen.

Osiem punktów i jeden bonus to nie jest dorobek punktowy, który może satysfakcjonować Nickiego Pedersena. Duńczyk podobnie jak kilku innych zawodników Fogo Unii Leszno nie do końca potrafił się odnaleźć na twardej nawierzchni, przygotowanej przez gospodarzy. - Drużyna z Torunia próbowała oszukiwać, preparując tor. Nie był on zrobiony ani do ścigania ani dla fanów żużla, a to jest okropne. Nawet zawodnicy gospodarzy nie byli zadowoleni z jego stanu. Oni zawsze widzą błędy wszystkich wokół siebie, a przygotowali dzisiaj najgorszy tor jaki w życiu widziałem w Toruniu - komentuje Pedersen.

Ostatecznie drużyna KS Toruń wygrała w stosunku 49:41 i z ośmiopunktową zaliczką, jedzie na rewanż do Leszna. Anioły osłabione brakiem Kacpra Gomólskiego, który w dostał od sędziego czerwoną kartkę za spowodowanie upadku Piotra Pawlickiego, mogą mieć kłopoty z obroną tej przewagi na torze zwycięzców sezonu zasadniczego. - Mamy do odrobienia osiem punktów, ale taki jest żużel. W najbliższą niedzielę, kiedy KS Toruń przyjedzie do nas, z pewnością będziemy oglądać tor przygotowany zupełnie inaczej. Jestem pewien, że to pozwoli wygrać lepszej drużynie - uważa Pedersen.

Dla 38-letniego Duńczyka spotkanie na Motoarenie było ciężkie także ze względu na uraz odniesiony podczas ostatniego Grand Prix, które odbyło się na torze w Gorzowie. Jak sam przyznał po meczu, cały czas odczuwa skutki upadku jaki zanotował w osiemnastym biegu, kiedy to po szarży Jason Doyle'a motocykl Mateja Zagara uderzył w kask Pedersena. - Nie jestem w stu procentach zdrowy, ale cieszę się z powrotu. Wydaje mi się, że przyzwoicie wykonałem swoją pracę, chociaż z pewnością mogłem zdobyć kilka punktów więcej. Po wypadku doznałem mocnego wstrząsu i nie pamiętałem co się działo przez pierwsze piętnaście minut. Czasami trzeba jechać ostrożniej. Dzisiaj czułem się już w miarę dobrze. Powoli, powoli jest coraz lepiej.

Rewanżowe spotkanie w półfinale PGE Ekstraligi, pomiędzy Fogo Unią Leszno a KS Toruń odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 19:30.

Czy torunianie przesadzili z przygotowaniem twardej nawierzchni na spotkanie z Fogo Unią Leszno?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (158):

Wszystkie komentarze (158)

Komentarze (158)

×
    Wszystkie komentarze (158)
    PRZEJDŹ NA WP.PL