Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Niedzielne mecze oczami Władysława Komarnickiego

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
W niedzielę odbędą się spotkania w PGE Ekstralidze, Nice Polskiej Lidze Żużlowej i Polskiej 2. Lidze Żużlowej. Ich wyniki wytypował Władysław Komarnicki.

PGE Ekstraliga

Unia Tarnów - Betard Sparta Wrocław 

W mojej ocenie musiałby wydarzyć się cud, żeby wrocławianie nie awansowali do finału. Mają ogromną przewagę. W tej rywalizacji niezwykle istotną rolę odgrywają juniorzy. Wybieranie się do play-off bez skutecznej młodzieży kończy się porażką, a tak jest w przypadku tarnowian. Typuję wynik 48:42.

Fogo Unia Leszno - KS Toruń

Zapowiadają się niesamowite emocje. Osiem punktów to dużo i mało. Torunianie będą umiejętnie grać, żeby trzymać wynik w okolicach remisu. Kiedy spoglądam na nazwiska w zespole gospodarzy, to ich siła rażenia jest ogromna. Uważam, że spokojnie powinni to odrobić. Z drugiej strony Toruń też ma kim straszyć. Seniorzy muszą tylko pojechać na swoim poziomie, a dodatkowo sporo punktów dorzucić powinien Przedpełski. Uważam jednak, że bardziej prawdopodobny jest sukces Unii, choć walka o awans do finału będzie bardzo zacięta. Typuję wynik 52:38.

Nice Polska Liga Żużlowa

ŻKS ROW Rybnik - MDM Komputery ŻKS Ostrovia

Jestem zaskoczony wynikiem pierwszego spotkania w Ostrowie. Wyszło całe doświadczenie Marka Cieślaka. To najlepszy trener w kraju i kolejny raz to pokazał. Uważam, że taka różnica jest nie do odrobienia. Rybnik dziś wygra, ale to Ostrów pojedzie w finale Nice PLŻ. Typuję wynik 52:38.

Lokomotiv Daugavpils - Polonia Bydgoszcz

Łotysze zanotowali dobry wynik w pierwszym meczu. Dziś spotkanie będzie pod ich kontrolą. Typuję wynik 54:36.

Polska 2. Liga Żużlowa

Polonia Piła - KMŻ Motor Lublin

Nie mam wątpliwości, że pilanie pojadą w finale. Dziś potwierdzą, że są lepszym zespołem od ekipy z Lublina. Typuję wynik 52:38.

Wybrzeże Gdańsk - KSM Krosno

Wybrzeże jest lepszą drużyna. Do tego dochodzi atut własnego toru. Wszystko przemawia za gdańszczanami. Typuję wynik 55:35.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (10):

 • Tommy 42 Zgłoś
  Sparta spokojnie zrobi w Tarnowie 40pkt.choć nie muszą,moim skromnym zdaniem Wrocław po 13 biegu będzie w finale,a wtedy może nawet wygrać z Tarnowem przy opustoszałych trybunach.
  • pojawiam sie i znikam Zgłoś
   Ciekaw jestem czy któryś z "ekspertów" odważy się wytypować awans Tarnowa? W porównaniu z W rockiem brakuje im juniora. Koza zdobył kiedyś parę punktów ale to było dawno i juz nikt
   Czytaj całość
   nie pamięta jednak 5 seniora mi Unia tez jest w stanie zrobić wynik. We wtorku zawalić potrafią zwłaszcza wyjazdy Janowski (wczoraj podobno groźny upadek wiec dzisiaj może odczuc), do tego MJJ a Wdrażają i Milik to w ogóle na wyjazdach nie istnieją. Może być ciekawiej niż w Lesznie.
   • KATO Zgłoś
    ja jednak licze na niespodzianki, szczególnie w Tarnowie.
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL