Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jacek Gajewski: Potrzeba dwóch lub trzech zmian

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
KS Toruń przegrał na własnym torze z Unią Tarnów i praktycznie nie ma już szans na brązowy medal. - Ta drużyna jest zbyt nieprzewidywalna - twierdzi Jacek Gajewski.

Torunianie po raz kolejny zawiedli na własnym torze. Tym razem musieli uznać wyższość Unii Tarnów. - Wynik jest dla mnie niespodziewany. Niestety, kończymy sezon w słabym stylu - mówi w rozmowie z naszym serwisem Jacek Gajewski. - W naszych szeregach było widać totalną niemoc. Po raz kolejny okazało się, że ta drużyna jest nieprzewidywalna. Zawodnicy, którzy jechali dobrze u siebie z Lesznem, teraz totalnie zawiedli. Dotyczy to zwłaszcza Łaguty. Wynik zrobili natomiast ci, którzy wcześniej nie notowali rewelacyjnych występów, czyli Miedziński i Gomólski - dodaje menedżer torunian.

Działacze KS Toruń zdają sobie sprawę, że w drużynie przed kolejnym sezonem potrzeba zmian. W przeciwnym razie trudno będzie walczyć o wyższe cele. - Tak nieprzewidywalnego zespołu jeszcze nie miałem. Nie mam wątpliwości, że potrzeba ruchów kadrowych. Wiara, że z tego składu da się wycisnąć coś więcej mogłaby być złudna i ryzykowna - podkreśla menedżer toruńskiej ekipy. - Całej drużyny nie wymienimy, bo nie ma nawet takiej potrzeby. Trzeba też spojrzeć na rynek zawodniczy i zastanowić się, kto będzie chciał zmienić barwy klubowe. To musi być też zawodnik, który stanowiłby wzmocnienie. Zbyt wielu możliwości nie ma. Część żużlowców powinna w Toruniu zostać, ale konieczne są dwie lub trzy zmiany. Wtedy ta ekipa może jechać za rok o medale. W niezmienionym składzie należy raczej o tym zapomnieć - dodaje.

Jacek Gajewski zauważa również, że w najbliższym okresie transferowym ruchy kadrowe klubów PGE Ekstraligi będą uzależnione od kilku czynników. - Kluby będą chciały zatrzymać zawodników, którzy spełnili oczekiwania. Pewne ruchy będą wymuszone tym, że w kilku ekipach przybędzie seniorów. Część żużlowców skończy bowiem starty w kategorii juniorskiej. Poza tym, na dziś nie znamy składu personalnego Ekstraligi. Wiele będzie zależeć również od sytuacji finansowej w poszczególnych ośrodkach - podkreśla nasz rozmówca. - U nas sytuacja finansowa jest stabilna. Nie ma problemów z płynnością. Klub nie zalega zawodnikom pieniędzy. Były obawy, jak będzie w Toruniu po zmianie właściciela, ale okazuje się, że jest dobrze - wyjaśnia Gajewski.

Skrót meczu KS Toruń - Unia Tarnów


Źródło: PGE Ekstraliga/x-news

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Ilu zmian potrzeba w KS Toruń?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (89):

 • PrzemoUniaLeszno Zgłoś
  geniuszu slavo, Dane z tego roku, Raport z wykonania budżetu osiołku bez wiedzy. Tak się znasz .... czyli w ogóle.
  • kibic z Elbląga Zgłoś
   Postarac sie o seniora Polaka, może Zengi, w Lesznie Piotrek idzie na seniorke i bedzie kłopot z seniorami. Optymalnie ale nie realne to Dudek. Obcokrajowców bym zostawił, Fricke
   Czytaj całość
   objeżdżony w Rybniku na rezerwe. Junior oczywiście własny, pożegnałbym tylko Fajfera.
   • Arni Toruń Zgłoś
    Ja myślę że Ciebie Gajewski trzeba wymienić i za Ciebie Jana Ząbika. A co do składu to Holdera zostawić, ale jak bedzie gwiazdorzyć to out, Dyle jak nie ograniczy jazdy w innych ligach
    Czytaj całość
    też out. Medziński niech zostanie, jednak jego ręka kwalifkowała się na operację, a jeździł mimo tego, nie chciał zostawić drużyny bez seniora. Gomólski ma serce do żużla, ale to nie wszystko, tutaj bym się zastanawial czy ma zostać. Fajfer teraz seniorka, to ktoś by musiał być na rezerwie z trojki seniorów. Pawełek zostaje oczywiście, zostaje jako kapitan. Łagucie bym dał szanse. A juniora jakiegoś bym wziął ze szkółki Jana Ząbika, może nie było by super wyników, ale na przyszłość by procentowało. Ogólnie powinna być walka o skład, czyli powinna być rezerwa. A nie jak w tym roku, jak Holder Łaguta Doyle wiedzieli że może wejść w ich miejsce Darcy Ward to jeździli na poziomie, a jak już nie musieli się pokazywać że im się należy miejsce w składzie to spuścili z tonu. Ogólnie bym tylko wymienił Gajewskiego i tego tor mistrza który przygotowywuje tor pod gości.
    Wszystkie komentarze (89)

    Komentarze (89)

    ×
     Wszystkie komentarze (89)
     PRZEJDŹ NA WP.PL