Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zapadła decyzja w sprawie Aleksandra Łoktajewa!

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Podjęto już decyzję w sprawie długości zawieszenia Aleksandra Łoktajewa. Zawodnik ten nie będzie mógł wrócić na motocykl przez najbliższy rok. Oprócz tego musi zapłacić pięć tysięcy złotych kary.

Przypomnijmy, że w czasie rundy zasadniczej tego sezonu Ekstraligi przeszedł kontrolę antydopingową, która wykazała w jego organizmie obecność marihuany. Gdy pojawiły się wyniki, Aleksandr Łoktajew został zawieszony, a jego dorobek punktowy w meczu w Toruniu odebrany. Z tego też względu SPAR Falubaz Zielona Góra stracił punkt bonusowy, który zaważył na układzie tabeli Ekstraligi.

Postępowanie w sprawie tego zawodnika, które było prowadzone przez komisję dyscyplinarną PZM, zostało we wrześniu zakończone. - Łoktajew został zawieszony ostatecznie na rok, a prócz tego musi zapłacić 5 tysięcy złotych kary - wyjaśnił mecenas Łukasz Szmit, członek Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że Łoktajew został potraktowany dość łagodnie. Michał Rynkowski, szef Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie mówił o tym, że żużlowcowi może grozić nawet czteroletnie zawieszenie. - Długo rozmawialiśmy z Łoktajewem i ostatecznie znaleźliśmy okoliczności łagodzące - przyznał Łukasz Szmit, zaznaczając, że nie może mówić o szczegółach tej sprawy. - Rzeczywiście, palił marihuanę, ale nie zrobił tego celowo, by odnieść jakąkolwiek korzyść na torze - dodał.

Roczne zawieszenie oznacza, że Rosjanin będzie mógł wrócić do ścigania pod koniec przyszłego sezonu. Kara biegnie bowiem od 24 lipca 2015 roku. - Łoktajew zadeklarował, że nie zrezygnuje z żużla i po tym, jak minie okres zawieszenia będzie kontynuował karierę - podkreślił przedstawiciel GKSŻ.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy kara rocznego zawieszenia jest wystarczająca?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (52):

Wszystkie komentarze (52)

Komentarze (52)

×
    Wszystkie komentarze (52)
    PRZEJDŹ NA WP.PL