Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Baraż w cieniu afery - MDM Komputery ŻKS Ostrovia vs PGE Stal Rzeszów (zapowiedź)

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
W ostatnich dniach wydarzyło się tyle wokół ostrowskiego żużla, że można by tym obdzielić kilka klubów i cały sezon. W tej trudnej atmosferze MDM Komputery ŻKS Ostrovia przystąpi do baraży o prawo startu w PGE Ekstralidze z ekipą z Rzeszowa.

Zazwyczaj faworytem meczów barażowych jest zespół w wyższej klasy rozgrywkowej. Tak również jest teraz. PGE Stal Rzeszów, mająca w składzie Grega Hancocka i Petera Kildemanda, powinna sobie bez problemów poradzić z wicemistrzem Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

W ŻKS Ostrovia w ostatnich kilkudziesięciu godzinach zaszło sporo zmian. Pełniącym obowiązki prezesa został Michał Szymczak. Funkcję trenera powierzono dotychczasowemu kierownikowi drużyny, Adamowi Giernalczykowi. Do meczów barażowych ostrowianie przystąpią już bez trenera Marka Cieślaka.

Trudno spodziewać się, by wydarzenia z ostatnich dni nie odbiły się na drużynie. Zawodnicy bezpośrednio w tym wszystkim nie uczestniczyli, ale ciężko myśleć o ponownej pełnej mobilizacji, kiedy było się tak blisko spełnienia marzeń, a do mistrzostwa Nice PLŻ brakło tak niewiele. W stosunku do składu z finałów, w awizowanym zestawieniu ostrowian zaszła jedna zmiana. Do składu powrócił Duńczyk, Nicklas Porsing, a nie ma Scotta Nichollsa. Być może także na pozycji juniora pojawi się Oskar Ajtner-Gollob.

Rzeszowianie długo czekali na mecz barażowy, bo sezon ligowy zakończyli jeszcze w sierpniu. Większość zawodników PGE Stali Rzeszów miała jednak regularne starty. Janusz Ślączka ma niekwestionowanych liderów w osobach Grega Hancocka i Petera Kildemanda. Dużo zależeć będzie od drugiej linii rzeszowskiej drużyny. Karol Baran  czy Dawid Lampart mocni są szczególnie u siebie. Pytanie jak spiszą się na obcym torze.

Ostrowian z pewnością stać na sprawienie niespodzianki na własnym obiekcie. W kontekście dwumeczu raczej ciężko wierzyć w końcowy sukces, choć oczywiście to jest tylko sport. MDM Komputery ŻKS Ostrovia przystępuje do meczów barażowych głównie po to, by - w razie niespełnienia wymogów licencyjnych przez Lokomotiv Daugavpils - być klubem pierwszego wyboru do zaproszenia do PGE Ekstraligi. Rezygnacja z baraży oznaczałaby bowiem automatycznie, rezygnację ze startów w najwyższej klasie rozgrywkowej w kolejnym sezonie. Trudno przewidzieć, czy ostatecznie ostrowianie zgłoszą akces do PGE Ekstraligi po tym wszystkim, co wydarzyło się w ostatnich dniach.

Ostrowski żużel, jeszcze za czasów Klubu Motorowego, trzy razy bezskutecznie walczył o ekstraligę w barażach. W 2005 roku przegrał baraże z ówczesnym Lotosem Gdańsk, w 2006 z Adrianą Toruń, a w 2007 roku z ŻKŻ-em Zielona Góra. Wówczas ostrowianie przegrali wszystkie mecze, zarówno te u siebie jak i na wyjeździe. Czy i tym razem ekstraligowiec okaże się za mocny na ekipę z Ostrowa?

Awizowane składy:

PGE Stal Rzeszów
1. Greg Hancock
2. Karol Baran
3. Dawid Lampart
4. Kenni Larsen
5. Peter Kildemand
6. Krystian Rempała

MDM Komputery ŻKS Ostrovia
9. Michał Szczepaniak
10. Nicklas Porsing
11. Mikkel Michelsen
12. Mateusz Szczepaniak
13. Rune Holta
15. Mateusz Borowicz

Początek meczu:
godz. 15:00
Prezentacja: 14:45
Sędzia: Artur Kuśmierz

Ceny biletów:
Trybuna główna: 50 zł
Normalny: 30 zł
Ulgowy: 25 zł

Przewidywana pogoda na niedzielę (za twojapogoda.pl):
Temperatura: 22 °C
Wiatr: 16 km/h
Deszcz: 0.0 mm
Ciśnienie: 1018 hPa

Zamów relację z meczu MDM Komputery ŻKS Ostrovia - PGE Stal Rzeszów
Wyślij SMS o treści ZUZEL OSTROW na numer 7355
Koszt usługi 3,69 zł z VAT.

Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Jakim rozstrzygnięciem zakończy się pierwszy mecz barażowy w Ostrowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (34):

 • nikiStart Zgłoś
  Faworyt tutaj jest tylko jeden Rzesza
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Porobiło się w Ostrowie nie ciekawie. Kiedyś to musiało to wszystko nastąpić ,Wodniczak pokazał drugą twarz na co go stać i jakie miał parcie na ex ligę. Od elektryka niw
   Czytaj całość
   wpuszczanie gości fanów , częstowanie gazem mamy koniec uwieńczony Cieślakiem, Dobrze ze ten człowiek sobie poszedł może teraz zaświeci lepsza gwiazda nad tym klubem, Składy optymalne oby dwóch klubów, Patrząc obiektywnie na zawodników oby dwóch drużyn Rzeszowiacy są faworytami dwu meczu, WEJŚCIE od kuchni do ex L Ostrowa nic dobrego nie wróży GKM miał mocniejszy skład i co wyszło, Oby nie było to samo .
   • bury Zgłoś
    tak obiektywnie 40-50 a transmisja jest
    Wszystkie komentarze (34)

    Komentarze (34)

     Wszystkie komentarze (34)
     PRZEJDŹ NA WP.PL