Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stadion Power Duck Iveston PSŻ-u Poznań / Stadion Power Duck Iveston PSŻ-u Poznań

Trwa reanimacja żużla w Poznaniu. Pomóc może każdy!

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Stolica Wielkopolski powoli powraca na żużlową mapę naszego kraju. W tegorocznym sezonie władze poznańskiego klubu poczyniły wiele starań, by poprawić stan obiektu.

Na Golęcinie zamontowano plastikowe krzesełka, celem poprawienia komfortu śledzenia zawodów. Ponadto włodarze PSŻ-u Poznań zdołali osiągnąć wyznaczony cel - zorganizowano imprezę masową, dzięki spełnieniu wymagań służb bezpieczeństwa. Można zatem rzec, że reaktywacja "czarnego sportu" w stolicy Wielkopolski trwa w najlepsze. Przypomnijmy, że w tym roku na "Golaju" udało się rozegrać kilka ciekawych zawodów.

Początki były trudne, bowiem I edycja turnieju Lotto Poznań Speedway Cup została zakończona już po szesnastym wyścigu z uwagi na zły stan toru. Włodarze klubu szybko wyciągnęli wnioski i kolejne imprezy odbywały się bez większych zastrzeżeń. Progres jest widoczny. Niewykluczone, że w przyszłym sezonie na poznański stadion ponownie zawitają zmagania ligowe.

By tak się stało potrzebne są środki finansowe, które umożliwią dalszą rewitalizację obiektu. Władze poznańskiego speedwaya biorą udział w projekcie "Poznański Budżet Obywatelski 2016", dzięki czemu mogą pozyskać nawet 2 000 000 złotych. Pieniądze te zostałyby przeznaczone między innymi na remont sektorów stadionu nr 13-14 i 16-25 wraz z naprawą schodów, ogrodzenia i masztów flagowych, a także zakup bandy dmuchanej nowej generacji dla zwiększenia bezpieczeństwa zawodników.

Aby potrzebne środki trafiły na konto poznańskiego stowarzyszenia, niezbędne jest wsparcie kibiców. Pomóc może każdy, głosując na projekt numer 59 - "Sportowy Golaj" – remont trybun stadionu na Golęcinie poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016.

 

Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • yes Zgłoś
  "'Trwa reanimacja żużla" - tytuł z rodzaju straszących ;)
  • P0ZNANIAK Zgłoś
   Głos już oddałem parę dni temu. Pozostaje mieć nadzieję, że po raz trzeci załapiemy się na budżet chociaż jak zobaczyłem ilość projektów (niektóre z nich wręcz absurdalne) to
   Czytaj całość
   jestem trochę zaskoczony i mam trochę obawy czy nam się uda te 2 bańki dostać. Wiem jednak , że wierna grupa poznańskich kibiców na pewno zagłosuje i wierzę, że damy radę zdobyć kasę na następne modernizacje. Dziękuję też wszystkim innym kibicom żużla z poza Poznania za oddany głos ! Pozdrawiam i do zobaczenia na ostatnich zawodach MIMW we wtorek. Ma być niestety dość zimno (8 stopni) , ale najważniejsze żeby nie padało i nie było dużych przymrozków w nocy a zawody się na pewno odbędą.
   • prodrive11 Zgłoś
    Tomas68 ciebie również nie powinni reanimowac gdy po porodzie wypadłeś z łożyskiem na podłogę.
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL