Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Gala Ekstraligi: Mistrz z Leszna z pustymi rękami

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Poniedziałkowa Gala PGE Ekstraligi przyniosła niespodziewane rozstrzygnięcia. Ani jednej nagrody nie otrzymał tegoroczny mistrz Polski - Fogo Unia Leszno. - W paru kategoriach postawiono chyba na zadośćuczynienie - ocenia Zenon Plech.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!
Gala PGE Ekstraligi w warszawskim Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre oficjalnie zakończyła sezon ligowy w naszym kraju. Głównym punktem wieczoru było przyznanie nagród w siedmiu kategoriach. W jednej o zwycięzcy zadecydowali kibice, natomiast w pozostałych głos należał do żużlowców, prezesów i trenerów. Ostatecznie ani jedna nagroda nie trafiła w ręce mistrza kraju, Fogo Unii Leszno. Cztery wyróżnienia zdobyła natomiast Betard Sparta Wrocław.

- Można się temu dziwić. Zespół z Leszna zdobył mistrzostwo i był naprawdę mocny, a na gali podsumowującej sezon nie zdobył niczego. Tak jednak zadecydowano i trudno z tym dyskutować. Wiele wyborów było trafnych, choć w paru kategoriach postawiono chyba na zadośćuczynienie - ocenił Zenon Plech w rozmowie z naszym portalem.

O krok dalej posunął się były trener leszczynian, Jan Krzystyniak, mówiąc: - W sporcie obowiązuje często zasada: bij mistrza. Może głosujący wzięli to sobie do serca i dlatego nie głosowali na najlepszą drużynę tego sezonu? Dla mnie brak nagród dla Unii jest naprawdę dużym zaskoczeniem. Ta drużyna przecież w wyraźny sposób rozgrywki ligowe zdominowała.

Jak przyznaje Zenon Plech, niespodzianką jest dla niego choćby nagroda trenera roku, która powędrowała w ręce Piotra Barona. - Dla mnie to zaskoczenie, że właśnie Piotrek otrzymał wyróżnienie. Sparta awansowała do play-offów i spisała się tam dobrze, ale trzeba też pamiętać, że gdyby nie pech, jaki dotknął w tym sezonie SPAR Falubaz, wszystko mogłoby potoczyć się zupełnie inaczej. Jeśli nie byłoby kontuzji Jarka Hampela i paru innych problemów, to zielonogórzanie walczyliby zapewne o medale. Być może kosztem drużyny z Wrocławia - zaznaczył Plech.

Najlepszym polskim zawodnikiem Ekstraligi wybrano w głosowaniu Macieja Janowskiego. Kibice przyznali natomiast tytuł "Rajdera Sezonu" Januszowi Kołodziejowi. - Gdybym to ja miał decydować, zarówno najlepszym młodzieżowcem, jak i polskim zawodnikiem ligi nagrodziłbym Bartka Zmarzlika. Ma za sobą rewelacyjny sezon i uważam, że gdyby nie on, Stal Gorzów spadłaby do pierwszej ligi. Jeśli chodzi o wybór kibiców, to nie można z nim dyskutować. Janusz Kołodziej w drugiej części sezonu spisywał się rewelacyjnie. Ten zawodnik przez wiele lat pracował poza tym na tak dużą sympatię polskich kibiców - podsumował Zenon Plech.

Czy Fogo Unia powinna otrzymać co najmniej jedną nagrodę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (66):

 • Komentator Widmo Zgłoś
  Patrykowski skompromitowałeś się tym PePe. Prawdziwy kibic nie musi szukać po statystykach tak jak Ty tylko orientuje się jak jadą zawodnicy zwłaszcza swojego klubu. Ty o tym
  Czytaj całość
  najwyrazniej nie masz zielonego pojęcia. Nawet nie wiesz z kim w parze jedzie PePe to już całkiem paranoja. Nie jesteś godnym dyskutantem bo dzisiaj rozmawiałem o żużlu z prawdziwymi kibicami którzy widać mają o tym pojecie a nie dziećmi takimi jak Ty. Czas kończyć mały:)
  • Patrykowski Zgłoś
   Ty chłopcze chcesz dyskutować? Rozsmieszasz mnie. Ty nie masz pojecia co to dyskusja, argumenty. Naucz sie tego w szkole wtedy bedziesz godny dyskusji. To juz nudne ile razy, podawalem Ci
   Czytaj całość
   źrodła, ktore negowaleś wymyślając wlasne urojenia, wlasne regulaminy, nie potrafiąc nawet linka wkleić poprawnie.
   • Komentator Widmo Zgłoś
    Patrykowski jak tam już prześledziłeś cały sezon Falubazu ze statystyk bo tylko tymi dysponujesz bo na mecze widać nie chodzisz. I co z kim w parze jechał najwięcej PePe? Już
    Czytaj całość
    rozszyfrowałeś co to nr 5 i 13 ? Gdzie Ci mocni koledzy z pary PePe? Juniorów będzie porównywał do kolegów Pitera? No czekamy czekamy???? Alex, Krystian a może Strzelec będzie tą gwiazdą która to w parze z PePe śmiga i utrudnia mu zrobienie większej średniej? No co laiku? Wiadomo że mógł jechać z kimś mocnym z RT albo ZZ czy nominowanych ale to nie wiele. A Piter? Odsyłam do lektury. Nicki, Emil, Zengi
    Wszystkie komentarze (66)

    Komentarze (66)

    ×
     Wszystkie komentarze (66)
     PRZEJDŹ NA WP.PL