Najnowsze Wyniki/Kalendarz

ŻKS Ostrovia otrzymała zaproszenie do PGE Ekstraligi. "Rozmowy ze sponsorami trwają"

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Ostrowski klub poinformował, że otrzymał oficjalne zaproszenie do PGE Ekstraligi. Ostateczna decyzja, w której lidze wystartuje, podjęta zostanie w ciągu dwóch tygodni.

- W związku z licznymi pytaniami czy ŻKS Ostrovia pojedzie w Ekstralidze w
sezonie 2016 chcielibyśmy poinformować, że dostaliśmy oficjalne zaproszenie z PZM do PGE Ekstraligi. Na dzień dzisiejszy trwają rozmowy z kilkoma potencjalnymi sponsorami - wyjaśnia na swojej stronie internetowej ŻKS Ostrovia.

- Jeśli nie Lokomotiv, to w pierwszej kolejności jest ŻKS Ostrovia, jako wicemistrz Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Ostrowski klub musi oczywiście spełnić te same warunki, co Łotysze, w tym też finansowe, co jest bardzo istotne z punktu widzenia wiarygodności dla PGE Ekstraligi - wyjaśnia Wojciech Stępniewski, prezes spółki Ekstraliga Żużlowa. 

Wkrótce w Ostrowie pojawią się audytorzy, którzy przyjrzą się finansom klubu. - Zbadamy oczywiście księgi finansowe, przyjadą specjalni audytorzy, którzy sprawdzą, jakie jest zadłużenie, jakie było zadłużenie w dwóch ostatnich latach. Komisja licencyjna wyda wstępny werdykt w tej sprawie, który może być oczywiście dwubiegunowy - dodaje Stępniewski.

Prezes Ekstraligi Żużlowej gościł niedawno w Ostrowie Wielkopolskim podczas finału Speedway European Championships i był pod wrażeniem zainteresowania kibiców żużlem w tym mieście. - Kibice w Ostrowie zasługują na żużel z najwyższej półki. Proszę jednak pamiętać, że łaska kibica na pstrym koniu jeździ i nie jest czasami wskazane awansować, kiedy nie ma się podstaw finansowych - zaznacza Stępniewski.

W ciągu dwóch tygodni pojawi się oficjalna informacja czy w przyszłym
sezonie ŻKS Ostrovia wystartuje w w PGE Ekstralidze czy nadal będzie rywalizować w Nice PLŻ.TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy ŻKS Ostrovia spełni wymogi ekstraligowe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (148):

Wszystkie komentarze (148)

Komentarze (148)

×
    Wszystkie komentarze (148)
    PRZEJDŹ NA WP.PL