Najnowsze Wyniki/Kalendarz

ŻKS ROW Rybnik otrzymał zaproszenie do PGE Ekstraligi

Marcin Karwot
Marcin Karwot
ŻKS ROW Rybnik otrzymał zaproszenie do rozgrywek PGE Ekstraligi na sezon 2016! Przypomnijmy, że rybniczanie zajęli w tym roku trzecie miejsce w Nice Polskiej Lidze Żużlowej.

Prezes rybnickiego klubu, Krzysztof Mrozek nie chce składać na tę chwilę deklaracji w sprawie startów w PGE Ekstralidze. - To tak naprawdę pytanie nie tylko do nas jako klubu, ale do całego środowiska żużlowego w Rybniku. Mamy już za sobą pierwsze konsultacje z naszymi największymi sponsorami i władzami miasta. Chcemy podjąć odpowiedzialną decyzję, która musi być oparta na racjonalnych przesłankach. Jeśli pojawimy się w Ekstralidze to tylko po to, żeby zostać tam na dłużej. To musi być priorytet - powiedział Krzysztof Mrozek.

Jeśli działacze będą chcieli wystartować w PGE Ekstralidze, muszą się liczyć ze szczegółowym audytem finansów klubu zleconym przez Komisję Licencyjną. - Od trzech lat staramy się prowadzić klub tak, żeby pod względem finansowym nie było do nas zastrzeżeń. Zresztą zawodnicy i kontrahenci klubu nie skarżą się na to że im nie płacimy i to jest najlepsza odpowiedź na wszelkie wątpliwości. Organizacyjnie też dalibyśmy radę, czego potwierdzeniem są imprezy które organizowaliśmy - oznajmił sternik rybnickiego zespołu. 

Krzysztof Mrozek twierdzi, że ŻKS ROW Rybnik jest gotowy na Ekstraligę pod względem organizacji i prowadzenia budżetu. - Nie przemawiają do mnie opinie, że to może być awans przy zielonym stoliku. Dziś dążymy do profesjonalizacji ligi i prócz wysokiego poziomu sportowego, kluby startujące w PGE Ekstralidze muszą się też pochwalić dobrą organizacją i właściwą gospodarką finansową. Stąd właśnie takie zapisy regulaminu licencyjnego. To naprawdę dobra droga, bo przecież wszyscy doskonale pamiętamy co działo się niedawno w Gdańsku i Częstochowie. Trzeba skończyć z budowaniem szybkiego sukcesu sportowego na kredyt, który zazwyczaj po czasie okazuje się być "chwilówką" i to na bardzo wysoki procent. Najbliższy tydzień będzie w tej kwestii przełomowy. Musimy podjąć decyzję w październiku i tak się stanie - zakończył Krzysztof Mrozek.

Czy ŻKS ROW powinien przyjąć zaproszenie do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (105):

 • Kibic77Lon Zgłoś
  Nie gońcie Rowu za to ze ich ktoś zaprosił ,zaprosił tylko dlatego ze spółka ma umowę z TV i musi być komplet zespołów w lidze .Bo jak nie to ktoś kasy nie otrzyma ,a czy Row podoła
  Czytaj całość
  zaproszeniu mocno im kibicuje ale żal mi tez Loko .
  • barabasz Zgłoś
   Awansować powinni ci co wygrali I LIGĘ a nie awansować przy zielonym stoliku. Jeśli awans wywalczył Lokomotiv to dlaczego odbiera im się awans? Po co w takim razie dopuszcza się go do
   Czytaj całość
   walki o zwycięstwo w lidze i karze się brakiem awansu? Takie wałki to tylko w naszym związku są możliwe i realne, cały zarząd powinien teraz odpalić Łotyszom za te przekręty i ich przeprosić!!!
   • Mkibic Zgłoś
    Awansować powinni ci co wygrali ligę!!!!!!!!
    Wszystkie komentarze (105)

    Komentarze (105)

     Wszystkie komentarze (105)
     PRZEJDŹ NA WP.PL