Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Szymon Woźniak: Nie skreślałem Polonii, ale nie mogłem czekać

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
- Była szansa na pozostanie w Polonii, ale nie mogłem już dłużej czekać na Ekstraligę - tłumaczy Szymon Woźniak, który podpisał list intencyjny z Betard Spartą Wrocław.

- Podpisanie kontraktu we Wrocławiu to bardzo ważny krok w mojej karierze. Jestem na takim etapie, że najbardziej liczy się dla mnie rozwój. Wychodzę z założenia, że pieniądze przyjdą z czasem. Teraz chcę podnosić sobie systematycznie poprzeczkę - mówi w rozmowie z WP SportoweFakty Szymon Woźniak.

Z pozyskania żużlowca bardzo zadowoleni są wrocławianie, którzy liczą, że będzie dla nich dużym wzmocnieniem. Rozczarowania postawą zawodnika nie krył z kolei nowy właściciel Polonii Bydgoszcz. Władysław Gollob w rozmowie z naszym serwisem stwierdził, że Szymon Woźniak ma fałszywą moralność i potraktował klub jak bankomat.

- Pan Władysław Gollob jest ode mnie dużo starszym człowiekiem. Mam do niego duży szacunek i w związku z tym nie będę komentować jego słów. Po prostu mi to nie przystoi. Nowemu właścicielowi i jego klubowi życzę wszystkiego najlepszego i odbudowania potęgi Polonii - wyjaśnia nowy nabytek Betard Sparty.

Woźniak przekonuje, że był gotowy zostać w Polonii, ale musiałyby zostać spełnione określone warunki. - Mogę zapewnić, że nie się skreślałem od razu Polonii - tłumaczy. - Jeździłem tam przez wiele lat i myślę, że kibice zdążyli zauważyć moje przywiązanie do tego klubu. Tak jak jednak powiedziałem, liczył się dla mnie rozwój. Mógłbym poczekać jeszcze rok, gdyby dla nowego właściciela celem była od razu walka o awans do Ekstraligi. Chciałem uniknąć jednak sytuacji, że minie kilka lat, a ja będę w dalszym ciągu startować w niższej klasie rozgrywkowej - dodaje na zakończenie zawodnik Betard Sparty.

Czy Szymon Woźniak podjął dobrą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (43):

 • Trrak Zgłoś
  Pochodzę z Bydgoszczy, wiele godzin spędziłem od dziecka na meczach żużlowych, pamiętam jeszcze z walk na torze Połukarda, braci Świtałów, Gluecklicha i wiele młodszych gwiazd. Moje
  Czytaj całość
  miasto zawsze było kojarzone z dobrą drużyną żużlową, wielka szkoda, że na dzień dzisiejszy to już historia. I niech nikt nie mówi, że nie można, że nie ma pieniędzy, itp., skoro wszystko to jest w Tarnowie, Lesznie , Wrocławiu i w sąsiednim Toruniu i we wszystkich innych żużlowych ośrodkach. Szymona Woźniaka rozumiem i życzę mu powodzenia we Wrocławiu, ale jak w Bydzi sprawy żużla wrócą do normy, to pamiętaj chłopie, gdzie Twe korzenie.
  • Pewni na beton Zgłoś
   hahaha ! BUDOWNICZY MOSTÓW!:} GAMOŃ!!!!!!!!!!!!!!!!:}}}}}}}}}}}}}}
   • zuber Zgłoś
    Zapomniał Władek jak razem z synami doili Polonię a jak sie kasa skończyła to odeszli!!!
    Wszystkie komentarze (43)

    Komentarze (43)

     Wszystkie komentarze (43)
     PRZEJDŹ NA WP.PL