Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Polonia Piła chce wystartować w Nice PLŻ. "Czekamy na telefon w tej sprawie"

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Włodarze Polonii Piła przyznają, że chcieliby wystartować w rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej. - Na razie nie podpisujemy jeszcze kontraktów, bo czekamy na decyzję w tej sprawie - tłumaczy Tomasz Żentkowski.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Obsada rozgrywek na zapleczu PGE Ekstraligi jest na razie niewiadomą. Problemy finansowe mają zwłaszcza kluby z Ostrowa Wielkopolskiego i Gniezna. Może się zatem okazać, że gotowych do startu w Nice Polskiej Lidze Żużlowej będzie tylko siedem drużyn. Rozwiązaniem w takim wypadku byłoby zaproszenie do Polonii Piła, która przegrała w barażach walkę o awans do tych rozgrywek.

- Nie ukrywamy, że cały czas liczymy na jazdę w Nice Polskiej Lidze Żużlowej i czekamy na telefon z centrali w tej sprawie. Jesteśmy gotowi, by przystąpić do startu w wyższej klasie rozgrywek. W tym sezonie mieliśmy skład, który zakładał możliwość awansu i uważamy, że pod względem finansowym byśmy temu podołali - zaznacza wiceprezes zarządu, Tomasz Żentkowski.

Spore problemy finansowe ma zwłaszcza Łączyńscy-Carbon Start Gniezno, który pokonał Polonię Piła w barażu o Nice Polską Ligę Żużlową. Klub ten musi spłacić do grudnia 300 tysięcy złotych, a już teraz mówi się, że może mieć problem z otrzymaniem licencji na przyszły sezon. - Jeśli Start Gniezno nie spłaci na czas swoich długów, trudno przypuszczać, by wystartował w lidze. Polonia nie ma takich problemów i byłaby gotowa zająć w rozgrywkach miejsce tego klubu - podkreśla Żentkowski.

Włodarze Polonii prowadzą rozmowy z zawodnikami, ale nie podpisują na razie żadnych kontraktów. - Nie robimy tego, gdyż nie wiemy jeszcze w której lidze wystartujemy. Chcielibyśmy, by ostatecznie udało nam się pojechać na zapleczu Ekstraligi. Mamy nadzieję, że poznamy ostateczną decyzję w ciągu kilku tygodni - powiedział wiceprezes zarządu klubu.

Czy Polonia Piła powinna otrzymać zaproszenie do Nice PLŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (38):

 • Dogfight Zgłoś
  Prawda jest taka masz kasę jedziesz, nie masz kasy nie jedziesz....... Klub z kasą może łatwo zbudować zespół, który stworzy widowisko. Klub bez kasy to agonia odroczona w czasie.
  • Dogfight Zgłoś
   Piła to klub w którym kariery rozwijali naprawdę świetni żużlowcy, kiedyś można było im tylko pozazdrościć składu.... Mam nadzieję ze wejdą do 1 ligi.
   • TSK Polonia Piła Zgłoś
    Nie obraź się .. Ale Gniezno, nie zasłużyło na awans, przez cały rok - m.in. oszczędnościowy skład , wszystkie mecze przegrane , 1 remis z szpitalem Łodzią .. Długi.. , 1 meczem
    Czytaj całość
    zapewniają sobie zostanie w Nice PLŻ , fartowne zostanie w PLŻ.. dzięki specjalnym glebom Gomólskiego .
    Wszystkie komentarze (38)

    Komentarze (38)

     Wszystkie komentarze (38)
     PRZEJDŹ NA WP.PL