Najnowsze Wyniki/Kalendarz

KMŻ Motor nadal nie spłaca długu. Kibice proszą miasto o ratunek

Michał Wachowski
Michał Wachowski
KMŻ Motor Lublin posiada dług w wysokości 230 tysięcy złotych i jego dalszy start w rozgrywkach ligowych stoi pod znakiem zapytania. W pomoc zaangażowali się kibice, przygotowujący petycję do prezydenta miasta Lublina.

Klub, który startował w ostatnim sezonie w Polskiej 2. Lidze Żużlowej, znajduje się obecnie pod ścianą. Wszystko z powodu zaległości finansowych względem żużlowców, Urzędu Skarbowego i innych wierzycieli.

Prezes KMŻ Motoru, Andrzej Zając przyznaje, że chcąc otrzymać licencję na przyszły sezon, klub musi znaleźć potrzebne pieniądze do końca listopada. Pomocy, o czym pisaliśmy już wcześniej, nie zamierza jednak udzielić miasto.

- Nie zalegamy milionów, ale kwota 230 tysięcy złotych przerasta na ten moment nasze możliwości. Miasto niestety nie chce nam pomóc, mimo że wspiera finansowo inne dyscypliny. Pozostaje nam uzyskać pieniądze ze strony sponsorów, ale czasu jest coraz mniej - tłumaczy prezes Zając.

Klub starają się ratować kibice, którzy składają petycję do prezydenta miasta - Krzysztofa Żuka. "W ostatnich dniach w mediach pojawiły się informacje, że lubelskie szczypiornistki MKS Selgros Lublin otrzymały od miasta trzy miliony złotych na spłacenie swojego długu, aby móc wystartować w rozgrywkach. Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że pomiędzy długami klubów MKS Selgros Lublin a KMŻ Motor Lublin, jest ogromna przepaść. Zadłużenie klubu żużlowego jest o wiele mniejsze, niż szczypiornistek. Oczywiście zrozumiałe jest, że kibiców piłki ręcznej nie należy pomijać i organizować dla nich zawody, wspomagając klub finansowo. Ale dlaczego nie dać tej samej szansy kibicom żużla i nie pomóc klubowi spłacić długu?" - napisali w petycji kibice.

Sympatycy KMŻ Motoru Lublin będą zbierać podpisy do końca listopada, a następnie przekażą pismo na biura prezydenta. Klikając w zamieszczony link można zapoznać się z treścią petycji i wyrazić poparcie dla tej sprawy.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy miasto powinno pomóc Motorowi Lublin?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (31):

 • lubelak_fan Zgłoś
  Mam info z raczej pewnego źródła. Miasto nie pomoże klubowi. Jeśli nie znajdzie się kasa od innego sponsora, to sezon 2016 bez Motoru Lublin.
  • Motor KMŻ Zgłoś
   powinniśmy wejść teraz to pierwszej ligi za elektryków albo Gniezno a nie martwić się długami
   • WujekZbyszek Zgłoś
    1) dostali kase na play off - oddali walkowerem i placa teraz Pila bo kombinowali z torem2) ktos wspomnial o frekfencji . Był jakis turniej pod koniec sezonu który to miał niby zapchac
    Czytaj całość
    dziure w budrzecie ... a przyszla kilkuset widzów. Na montex na puchary przychodzi kilka tys.3) frekfencja na lidze tez nie powalala do powiedzmy 2 tys ludzi na meczu zuzla gdzie meczów było 5. Na Montexie na kazdym meczu jest przynajmniej 600-800 osob jesli słaby przeciwnik i mecz w sorde w godzinach pracy. Jesli odpowiednia pora dzien i wazny przeciwnik widzów kilka tys.Reasumujac na Montex chodzi wiecej ludzi niz na zuzel. Moze dlatego ze w zuzlu strasznie kombinuja i przegrywaja mecz za meczem i nie wiadomo o co chodzi a laski jak graja tak graja ale walcza zawsze o zwyciestwo.
    Wszystkie komentarze (31)

    Komentarze (31)

    ×
     Wszystkie komentarze (31)
     PRZEJDŹ NA WP.PL