Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Koniec żużla w Rzeszowie?! Spółka zastanawia się nad złożeniem wniosku o upadłość

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
W tegorocznym sezonie żużlowcy PGE Stali Rzeszów utrzymali się w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Jednak sytuacja finansowa klubu jest zła.

Poinformował o niej na oficjalnej stronie drużyny prezes Andrzej Łabudzki. Zarząd klubu rozważa nawet złożenie wniosku o upadłość spółki. 

Oświadczenie Speedway Stal Rzeszów S.A.

"Drodzy kibice rzeszowskiego żużla. Wielu z Was jest żywo zainteresowana sytuacją naszej drużyny i często pyta o kwestie sponsorskie oraz kadrowe. Chciałbym więc przedstawić obecną sytuacje dotyczącą naszego zespołu i decyzje jakie zapadły w ostatnich dniach.

Gdy stało się jasne, że Polska Grupa Energetyczna nie będzie naszym tytularnym sponsorem w przyszłym sezonie, od razu zabraliśmy się do ciężkiej pracy. Chcieliśmy zapewnić środki, które zagwarantują funkcjonowanie zespołu na odpowiednim poziomie. Od wielu miesięcy czyniliśmy starania, aby sezon 2016 był jeszcze lepszy niż miniony, w którym celem było przede wszystkim utrzymanie w PGE Ekstralidze. Kolejne lata miały być marszem w górę najlepszej żużlowej ligi świata.

Niestety, do tej pory nie udało nam się pozyskać sponsora strategicznego na kolejny sezon. Możemy liczyć na wsparcie mniejszych firm, ale podstawą jest silny partner, który przejąłby na siebie większą część kosztów funkcjonowania drużyny. Takiej firmy, mimo usilnych starań, nie udało nam się znaleźć.

Chciałbym serdecznie podziękować Prezydentowi Tadeuszowi Ferencowi, gdyż w sezonie 2015 otrzymaliśmy dwa razy większą dotację od miasta niż w 2014. Ponadto na ostatniej sesji Rady Miasta Rzeszowa została również podjęta uchwała na wniosek Prezydenta o przyznanie Speedway Stal Rzeszów S.A. 250 000 zł. jeszcze w tym roku. Niestety z przyczyn formalnych nie uda się jej otrzymać.

Nie byliśmy i nie będziemy zainteresowani podpisywaniem tzw. kontraktów wirtualnych z zawodnikami. Za ich pomocą moglibyśmy wprawdzie złożyć ciekawy zespół, który wystartowałby w PGE Ekstralidze, ale to jest droga donikąd. Nie będziemy tego stosować w naszym klubie.

W związku z tym spółka Speedway Stal Rzeszów S.A. zastanawia się nad złożeniem w najbliższych dniach wniosku o upadłość. W następnym sezonie możemy nie zobaczyć zespołu z naszego miasta w PGE Ekstralidze. Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że w ogóle zabraknie w przyszłym roku ligowego żużla w Rzeszowie. Chociaż gorąco liczę, że jednak w mieście dwukrotnych Drużynowych Mistrzów Polski, kibice będą mogli oglądać speedway w sezonie 2016.

Tego z całego serca życzę wszystkim sympatykom Stali Rzeszów.

Andrzej Łabudzki
Speedway Stal Rzeszów S.A."

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy wierzysz, że Stali Rzeszów uda się w przyszłym roku wystartować w lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (266):

 • Edek1 Zgłoś
  No i znaleźliśmy się w miejscu, o którym marzyli ortodoksyjni kibice Stali. Przez wiele lat walczyli o to, żeby ich drużyna nazywała się Stal, a nie jakaś tam Marma. No i pewnie na
  Czytaj całość
  tyle obrzydzili życie M. Półtorak, że ta w końcu machnęła ręką i odeszła od żużla, razem ze swoją kasą. Szybko sie okazało, że o następnych dobroczyńców łatwo nie jest a znajdą się pewnie i tacy, którzy pomni doświadczeń Marmy, wolą się trzymać z daleka od żużla. Ot i wspomniani kibice mają czego chcieli. Tylko co z pozostałymi miłośnikami czarnego sportu? Ano, pojadą do Krosna, Tarnowa albo pooglądają żużel w tv. A w Rzeszowie pozostaną wspomnienia.
  • darty Zgłoś
   to juz koniec , sezon 2016 bez zuzla w rzeszowie
   • smok Zgłoś
    Dziwne oświadczenie. Wynika z niego, iż klub nie ma zobowiązań, lecz nie posiada również sponsora strategicznego i to miałoby być powodem dla końca żużla w Rzeszowie. Wg mnie jest to
    Czytaj całość
    nic innego jak blef, zastosowany po to, aby do wsparcia klubu zachęcić prawdziwych sympatyków, którzy wyłożą pieniądze.
    Wszystkie komentarze (266)

    Komentarze (266)

    ×
     Wszystkie komentarze (266)
     PRZEJDŹ NA WP.PL