Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Co z przyszłością Startu Gniezno? Klub toczy walkę z czasem

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Łączyńscy-Carbon Start Gniezno musi zapłacić do 5 grudnia około trzysta tysięcy złotych. Klub w dalszym ciągu rozmawia ze sponsorami, by znaleźć potrzebne pieniądze. W innym wypadku nie otrzyma licencji na start w lidze.

Po zakończonym sezonie 2015 klub z Gniezna nie zalega wielu pieniędzy obecnym zawodnikom i spłacenie ich w tym miesiącu nie powinno być problemem. Włodarzy klubu martwić może jednak co innego. Łączyńscy-Carbon Start musi realizować postanowienia licencji nadzorowanej i do 5 grudnia powinien zapłacić kolejną tegoroczną ratę wierzycielom, wynoszącą w granicach 300 tysięcy złotych. Jak tłumaczył już wcześniej przewodniczący rady nadzorczej, Robert Łukasik, jest to warunek do otrzymania licencji na kolejny sezon.

- Na tę chwilę można powiedzieć, że cały czas trwają rozmowy. Klub robi wszystko, by dotrzymać terminu i spłacić pieniądze do 5 grudnia. Nadal są szanse, że nam się to uda - zaznacza Dariusz Imbierowicz, członek zarządu i prezes TŻ "Start" Gniezno.

W klubie nie chcą na razie oceniać procentowo szans na to, czy drużyna upora się z zadłużeniem. Wiele wyjaśni się po 20 listopada. Start Gniezno zapowiada, że przedstawi wówczas opinii publicznej więcej szczegółów.

- Klub w żadnym wypadku się nie poddaje i start w lidze jest nadal realny. Więcej będzie mogli powiedzieć jednak dopiero pod koniec listopada. Wtedy wszystko powinno się wyjaśnić. Na razie działamy w kierunku, by pozyskać potrzebne pieniądze, a oprócz tego wykonujemy inne działania związane z procesem licencyjnym - podsumował przedstawiciel klubu.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy twoim zdaniem Start Gniezno upora się z problemami finansowymi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (48):

 • Jak Feniks z popiołu Zgłoś
  Gniezno leży i kwiczy robiąc pod siebie... i nie ma kto biegać z pampersami.
  • nekro-f Zgłoś
   Prezydent Gniezna jest kibicem Startu więc jak sądzę pomoże klubowi. Nie jest oczywiście sprawiedliwe wywyższanie żużla w przypadku gdzie klub nie szkoli młodzieży a w innych
   Czytaj całość
   dyscyplinach jest zgoła odmiennie. Wiem że ludzie mają o to żal. Mimo wszystko żużel w Gnieznie to priorytet tym żyje to miasto! Niestety nieudolni i chciwi działacze robią siarę nam wszystkim,ale tam jest cwaniak na cwaniaku. Zarząd powinien się zmienić bo przykro jest czytać te obelgi na Start. Kibiców mamy super a jednak musimy cierpieć za towarzystwo wzajemnej adoracji. Tam tylko granat pomoże!
   • Jack232 Zgłoś
    ANALFABETA spod Poznania pisze sam ze sobą !!!!BUAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!!!!!!!!
    Wszystkie komentarze (48)

    Komentarze (48)

    ×
     Wszystkie komentarze (48)
     PRZEJDŹ NA WP.PL