WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Będą duże zmiany kadrowe w Krakowie

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Skład Speedway Wandy Instal Kraków ulegnie w stosunku do ostatniego sezonu poważnym zmianom. Klub rozgląda się za nowymi seniorami, a ponadto nie będzie mógł liczyć na podstawowego dotychczas juniora.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
O pierwszych zmianach w krakowskim klubie mówiono jeszcze pod koniec sierpnia. Speedway Wanda Instal poinformowała wówczas o decyzji trenerów: Michała Widery i Michała Finfy, którzy zdecydowali się zakończyć swoją współpracę z krakowianami. Z klubem żegnał się wówczas także strategiczny sponsor - firma KiM Group.

Przesądzone jest już to, że zmiany dotkną także kadrę zespołu. Opuszczenie Speedway Wandy potwierdził w rozmowie z naszym portalemRafał Trojanowski. Nie wiadomo także czy krakowianom uda się zatrzymać pozostałych seniorów, gdyż oferty z innych klubów ma chociażby Andriej Karpow.

Zmiany nastąpią ponadto w formacji młodzieżowej. Podstawowym juniorem Wandy był w tegorocznym sezonie Daniel Kaczmarek, który uzyskał w jedenastu meczach średnią biegopunktową 1,217. Zawodnik ten deklaruje, że skupi się w przyszłym roku na walce o skład Fogo Unii Leszno i nie myśli obecnie o ponownym wypożyczeniu do Krakowa. Marcin Wawrzyniak, który wystąpił w sześciu spotkaniach rozpoczyna natomiast wiek seniora.

Speedway Wanda nie zdradza na razie swoich planów transferowych i zastrzega, że jej priorytetem jest otrzymanie licencji na starty w kolejnym sezonie. - Chcemy spłacić do końca listopada wszystkich zawodników. Przygotowania do procesu licencyjnego są na pierwszym miejscu - zaznaczył Paweł Sadzikowski. Wcześniej deklarował jednak, że mimo straty sponsora strategicznego, Wanda zrobi co w jej mocy, by posiadać w 2016 roku równie dobrą jak dotychczas lub jeszcze lepszą kadrę zespołu.

Czy Wandzie uda się zbudować równie dobry zespół jak w sezonie 2015?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

    Pokaż więcej komentarzy (9)
    PRZEJDŹ NA WP.PL