Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Włókniarz Częstochowa wrócił do dawnego herbu

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Włókniarz Częstochowa w przyszłorocznych rozgrywkach ligowych wystartuje z nowym herbem. Działacze czterokrotnych mistrzów Polski postanowili wrócić do dawnego logo, z którym na piersi zawodnicy Lwów zdobyli dwa złote krążki DMP.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
Nowy znak graficzny częstochowskiego klubu jest zmodyfikowanym herbem, który obowiązywał w latach 1994-2010. Przedstawia on lwa na biało-zielonej szachownicy. W tym okresie Włókniarz Częstochowa zdobył sześć medali Drużynowych Mistrzostw Polski: dwa złote (1996, 2003), srebrny (2006) oraz trzy brązowe (2004, 2005 i 2009).

Powrót do historycznego herbu jest ukłonem klubu w stronę kibiców. - Dlaczego taka zmiana? Po rozmowach z dużą grupą kibiców, niektórzy z nich nie mogli się przyzwyczaić do poprzedniego logo, które jest być może troszeczkę "do przodu". Tego typu loga są stosowane w Stanach, ale u nas okazuje się, że kibice bardziej patrzą w tradycje. Rok temu byłem zwolennikiem tego herbu, które mamy w tej chwili, ale słuchałem większości. Okazało się, że większość kibiców nie odebrała tego loga dobrze - przyznał prezes Włókniarza, Michał Świącik.

Logo Włókniarza Częstochowa:

fot. ckmwlokniarz.com.plfot. ckmwlokniarz.com.pl
- Odbudowujemy naszego Włókniarza i chcemy, by był silny jak w poprzednich latach. Chcemy robić wszystko w tym kierunku i nawet historia tego herbu jest złotą historią Włókniarza. Chcieliśmy, by symbolicznie nawiązać do tej historii i by nam to pomogło w powrocie do największych wartości klubu. Tak jak mówiłem, głównie chodzi o spostrzeżenia kibiców odnośnie poprzedniego logo - dodał Świącik.

na Facebooku.

Komentarze (20):

Wszystkie komentarze (20)

Komentarze (20)

×
    Wszystkie komentarze (20)
    PRZEJDŹ NA WP.PL