Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Start chce zatrzymać trzon zespołu. Rozmowy trwają

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Dzięki wsparciu finansowemu, jakie deklaruje miasto, Start Gniezno nie powinien mieć problemów z otrzymaniem licencji na przyszły sezon. W klubie deklarują, że chcą zatrzymać trzon zespołu z ostatnich rozgrywek ligowych.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
W poprzednim tygodniu zapadły kluczowe decyzje dla przyszłości Łączyńscy-Carbon Startu Gniezno. Klub otrzyma ostatecznie 400 tysięcy złotych dotacji ze strony miasta, co umożliwi mu dalsze funkcjonowanie. W Gnieźnie trwają obecnie przygotowania do procesu licencyjnego, a oprócz tego rozstrzyga się powoli sprawa zawodników.

- W ostatnim czasie naszym priorytetem było wydostanie się z trudnej sytuacji finansowej. Nie oznacza to jednak, że nie rozmawialiśmy z naszymi żużlowcami. Negocjacje były już prowadzone i są kontynuowane - zaznaczył Dariusz Imbierowicz, członek zarządu i prezes TŻ "Start" Gniezno.

W klubie potwierdzają, że zainteresowanie dalszą jazdą w Gnieźnie wyrazili Adrian Gomólski, Norbert Kościuch i Zbigniew Suchecki. - Cała trójka jest otwarta na rozmowy i postaramy się przedłużyć z nimi kontrakty - zadeklarował Imbierowicz. - Niektórzy zawodnicy, tacy jak Rohn Tungate czy Wadim Tarasienko mają natomiast ważne umowy z poprzedniego sezonu - dodał.

Niewiadomą pozostaje na razie przyszłość lidera zespołu - Bjarne Pedersena. Nie należy się natomiast spodziewać, by w Gnieźnie doszło do znaczących wzmocnień kadrowych. - Zależy nam przede wszystkim na tym, by zatrzymać trzon zespołu z poprzedniego sezonu. Nie wyszliśmy jeszcze na prostą finansową, dlatego nie możemy pozwolić sobie na najdroższych zawodników. Do klubu napływają jednak oferty i będziemy rozmawiać - zakończył Imbierowicz.

Czy Start Gniezno potrzebuje wzmocnień, by myśleć o utrzymaniu w Nice PLŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (27):

 • ryq Zgłoś
  Hehe ten cyrkowiec Gomólski zostanie u was... zapowiada się niezłe show w przyszłym sezonie ;]
  • AMON Zgłoś
   Na pewno stać naszych na lepszą jazdę niż w tym roku ale to i tak nie wygląda najlepiej będzie ciężko się utrzymać a może odpalą jak w 2014 roku :))))
   • Bartaz_G-no Zgłoś
    Czyli w przyszłym roku znowu będzie dolina..... ze składu który był, nie zostawiłbym zupełnie nikogo:- A. Gomólski 4-6pkt.- Kościuch 6-9pkt.- Suchecki 6-9pkt.- Pedersen ok.9pkto
    Czytaj całość
    reszcie nie wspomnę......Gdzie był i będzie lider? Nie ma go i widzę, że w przyszłym sezonie też jest olanie sezonu tylko Panowie, już nie ma pewnych baraży tylko 100% spadek na który trzeba się powoli szykować........Póki Gniezno nie wyjdzie z dołka finansowego, nie będzie dobrego żużla na wrzesińskiej.
    Wszystkie komentarze (27)

    Komentarze (27)

    ×
     Wszystkie komentarze (27)
     PRZEJDŹ NA WP.PL