Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Falubaz Zielona Góra uratowany!

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Koniec problemów siedmiokrotnych mistrzów Polski na żużlu. Środa przyniosła świetne informacje dla fanów Falubazu Zielona Góra. Spółka zostanie dokapitalizowania na kwotę prawie 2 milionów złotych, dzięki czemu będzie w stanie spłacić zadłużenie!

Taką informację przekazał klub w specjalnie wydanym komunikacie. Dzięki równomiernemu wkładowi firm Stelmet S.A, Dowhan Sp. z .o.o. oraz INTRA S.A., klub nie tylko będzie mógł uzyskać licencję na przyszły sezon, ale i zbudować skład, który będzie rywalizował na torach PGE Ekstraligi.

Przypomnijmy, że po minionym sezonie Falubaz posiada dwa miliony złotych zobowiązań, w tym półtora miliona względem zawodników. Tę część zaległości należy spłacić do końca listopada, aby móc uzyskać licencję. Wsparcie finansowe dla klubu zadeklarowało też miasto, które w przyszłym roku zamierza wesprzeć klub kwotą miliona złotych.

Komunikat Falubazu:

"W związku z pojawiającymi się doniesieniami prasowymi na temat zaangażowania Stelmet S.A. w pomoc Zielonogórskiemu Klubowi Żużlowemu SSA, informujemy, że Stanisław Bieńkowski wraz z Panem Zdzisławem Tymczyszynem oraz Robertem Dowhanem zdecydowali się na wprowadzenie nowej energii do Klubu, który jest wizytówką Zielonej Góry i całego regionu.

Celem, który determinuje podjęte działania jest rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu Falubazu Zielona Góra, poprzez utworzenie na nowo struktur ZKŻ SSA i takie ukształtowanie organizacji wewnętrznej, aby umożliwić Klubowi walkę o najwyższe cele sportowe.

W dniu 25.11.2015 firmy: Stelmet S.A, Dowhan Sp. z .o.o. oraz INTRA S.A. podjęły decyzję o równomiernym dokapitalizowaniu spółki w łącznej kwocie 1 950 000 PLN.

Środki finansowe umożliwią przyszłym władzom nie tylko uzyskanie licencji na kolejne sezony Ekstraligi, ale także budowę składu, który pod wodzą nowego trenera, ma walczyć w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Zapewniamy, że przyszły Zarząd, zagwarantuje stabilizację i równowagę w Klubie, co przeniesie się na sportowe sukcesy drużyny Falubazu Zielona Góra.

Zarząd ZKŻ SSA pragnie ww. firmom złożyć najserdeczniejsze podziękowania za uratowanie sportu żużlowego w naszym mieście. Jednocześnie składamy równie serdeczne podziękowania Panu Prezydentowi Januszowi Kubickiemu i Radzie Miasta Zielona Góra za przychylność podczas sesji w dniu 24.11.2015r.

Z poważaniem
Członek Zarządu ZKŻ SSA
Andrzej Napieraj"

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy spodziewałeś się zakończenia z happy endem w tej sprawie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (163):

Wszystkie komentarze (163)

Komentarze (163)

×
    Wszystkie komentarze (163)
    PRZEJDŹ NA WP.PL