Najnowsze Wyniki/Kalendarz

W Toruniu zagrają charytatywnie dla Witalija Biełousowa. Piotr Protasiewicz gościem specjalnym

Mateusz Domański
Mateusz Domański
12 grudnia w hali "Olimpijczyk" mieszczącej się przy ulicy Juliusza Słowackiego 114 w Toruniu odbędzie się turniej charytatywny dla Witalija Biełousowa. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 15:30.

Przypomnijmy, że podczas VII Memoriału Anatolija Stiepanowa Witalij Biełousow doznał groźnej kontuzji. Rosyjski żużlowiec nabawił się urazu kręgosłupa. Od czasu tego incydentu zawodnik znajduje się pod stałą opieką medyczną. 23 listopada reprezentant Sbornej przeszedł kolejną operację, której głównym celem było zlikwidowanie niedowładu prawej nogi. Leczenie Biełousowa jest kosztowne, zatem żużlowe środowisko pragnie mu pomóc.

Podejmowane są różne inicjatywy - wcześniej Rosjanina można było wesprzeć poprzez zaopatrzenie się w koszulkę-cegiełkę. Teraz postanowiono zorganizować turniej charytatywny, który odbędzie się 12 grudnia w hali "Olimpijczyk" mieszczącej się przy ulicy Juliusza Słowackiego 114 w Toruniu. Biletem wstępu na tę imprezę będą "cegiełki" w cenie 3 zł (dzieci do lat 10) oraz 5 zł (pozostali widzowie). Zawodnicy, którzy wezmą udział w zmaganiach, zostaną uhonorowani okolicznościowymi identyfikatorami.

Udział w turnieju potwierdzili już między innymi Jakub Jamróg, Edward Mazur, Oskar Bober oraz Dawid Wawrzyniak. W piłkarskich zmaganiach wezmą udział także Łukasz Benz (dziennikarz nc+) i Tomasz Suskiewicz (menadżer Emila Sajfutdinowa). Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie zawodnik Falubazu Zielona Góra - Piotr Protasiewicz.

Kibiców uczestniczących w wydarzeniu czeka sporo atrakcji. Podczas turnieju odbędzie się licytacja żużlowych gadżetów, które cały czas są zbierane. Do tej pory przekazany został chociażby plastron z cyklu SEC. Cel całego przedsięwzięcia jest oczywiście jeden - pomoc Witalijowi Biełousowi. 

Lista uczestników turnieju charytatywnego dla Witalija Biełousowa (stan na 1.12.2015):

Andriej Kobrin
Sławomir Musielak
Adam Strzelec
Sebastian Niedźwiedź
Adrian Cyfer
Krzysztof Wittstock
Jakub Jamróg
Edward Mazur
Oskar Bober
Mike Trzensiok
Tomasz Suskiewicz
Oskar Bober
Michał Nowiński
Dawid Wawrzyniak
Łukasz Benz

Warto odnotować, że przyjazd do Torunia potwierdziło już około 45 osób.

Organizatorzy liczą na zaangażowanie większego grona żużlowców. Oprócz tego potrzebne jest wsparcie finansowe, by impreza mogła dojść do skutku na zadowalającym poziomie. Osoby chętne do współpracy proszone są o kontakt z inicjatorami tego przedsięwzięcia - Rafałem Baranem (570143677), Moniką Seidel (735984078) lub Anitą Seidel (787673349). Pieniądze zebrane w dniu imprezy w całości zostaną przekazane na leczenie kontuzjowanego żużlowca z Rosji.

-> Więcej szczegółów oraz bieżące informacje na temat turnieju charytatywnego dla Witalija Biełousowa. 

Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

na Facebooku.

Komentarze (18):

Wszystkie komentarze (18)

Komentarze (18)

    Wszystkie komentarze (18)
    PRZEJDŹ NA WP.PL