Najnowsze Wyniki/Kalendarz

TŻ Start Gniezno z nowym prezesem

Mateusz Domański
Mateusz Domański
W piątek, 4 grudnia, odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze TŻ Start Gniezno. Podczas spotkania doszło do kilku istotnych roszad w strukturach stowarzyszenia.

Najważniejsze zmiany to te, które dotyczą zarządu. Nim dokonano wyboru nowych władz, udzielono jednogłośne absolutorium ustępującym. Przypomnijmy, że dotychczas organ ten stanowili: Dariusz Imbierowicz (prezes) oraz członkowie - Marcin Matylewski, Dariusz Ciechanowski, Lucjan Graczyk, Robert Wawrzyniak i Romuald Majorczyk.

Do nowego zarządu zgłoszono trzy kandydatury. Wszystkie zostały zaakceptowane. Od tej pory funkcję prezesa TŻ Start Gniezno pełnić będzie Paweł Sochacki. Członkami zostali natomiast: Piotr Łączyński oraz Marek Perek. 

Wymienione osoby są związane z klubem z pierwszej stolicy Polski nie od dziś. Przypomnijmy bowiem, że Paweł Sochacki to właściciel marki Carbon. Firma ta była sponsorem tytularnym gnieźnieńskiego klubu podczas minionych rozgrywek. Podobnie sytuacja klaruje się w przypadku Piotra Łączyńskiego.

Warto wspomnieć, że podczas piątkowego zebrania rezygnację z obowiązków spikerskich złożył Jarosław Trąpczyński, który sprawował tę funkcję przez około dwadzieścia lat.

W tegorocznych rozgrywkach ligowych rywalizowała drużyna Startu Gniezno S.A. TŻ Start był odpowiedzialny chociażby za organizację Międzynarodowych Indywidualnych Mistrzostw Nice Polskiej Ligi Żużlowej o Koronę Bolesława Chrobrego.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Jak oceniasz zmiany przeprowadzone w strukturach TŻ Start Gniezno?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (27):

 • Jak Feniks z popiołu Zgłoś
  Nareszcie będą rządzić właściciele.
  • dendryk Zgłoś
   Jeżeli preziem zostaje gość prowadzący firmę w ten sposób że są zyski pozwalające na normalne funkcjonowanie przedsiębiorstwa oraz sponsorowanie klubu zawodowego to jest szansa że
   Czytaj całość
   równie dobrze sprawdzi się w działalności na rzecz drużyny żużlowej gdzie obraca się sporymi sumami i łatwo popełnić błąd prowadzący do bankructwa !
   • 1973Start Zgłoś
    To trochę dziwna wiadomość, że taki sobie główny sponsor Startu (wkład w klub pewnie max ok. 500 tys. zł), zostaje nagle prezesem. Lepszy układ byłby taki, że grupa sponsorów
    Czytaj całość
    wyłania prezesa, który tym wszystkim zarządza. A tak mamy na czele klubu gościa ze średnią kasą i ponoć - jak się słyszy tu i ówdzie - strasznie trunkowego. Nie wiem, jak on to sensownie pociągnie dalej.
    Wszystkie komentarze (27)

    Komentarze (27)

    ×
     Wszystkie komentarze (27)
     PRZEJDŹ NA WP.PL