Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Start Gniezno czeka z kontraktami. "Najpierw sprawa licencji"

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Niewykluczone, że jeszcze w grudniu zapadną wiążące decyzje odnośnie składu Startu Gniezno. Klub wstrzymuje się na razie z kontraktami zawodników i czeka na wyniki procesu licencyjnego.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
Włodarze Łączyńscy-Carbon Startu nie mogą liczyć na nic poza licencją nadzorowaną. W dalszym ciągu spłacają bowiem swoich wierzycieli, a kolejne raty przelewać będą w najbliższym roku kalendarzowym. Dzięki wsparciu na poziomie 400 tysięcy złotych, do jakiego zadeklarowało się miasto, klub powinien uzbierać budżet na kolejny sezon ligowy.

- Teraz najważniejsze jest to, by tę licencję otrzymać. Zarówno w klubie, jak i Towarzystwie Żużlowym przeprowadzony został przed paroma dniami audyt. Nie wiemy jaki będzie werdykt Komisji Licencyjnej, ale liczymy, że pozytywny - tłumaczy Dariusz Imbierowicz, który pełnił do niedawna funkcję prezesa TŻ "Start" Gniezno.

W klubie zaznaczają, że jeśli chodzi o kontrakty zawodników, kibice muszą się uzbroić jeszcze w cierpliwość. Start już wcześniej potwierdził, że zainteresowanie dalszą jazdą w Gnieźnie wyrazili Adrian Gomólski, Norbert Kościuch i Zbigniew Suchecki. Rozmowy w tej sprawie mogą być w tym miesiącu finalizowane. - Najpierw poczekamy na wynik procesu licencyjnego. To jest w tej chwili kluczowe - wyjaśnił przedstawiciel klubu.

Ważne umowy na sezon 2016 mają Rohan Tungate, Wadim Tarasienko i Jacob Thorssell. Australijczyk odejdzie jednak najprawdopodobniej do Orła Łódź, który może wykupić go za 50 tysięcy złotych. Jeśli chodzi o Thorssella, parafował on list intencyjny z Włókniarzem. Mimo zamieszania, jakie wystąpiło ostatnio w jego przypadku, przenosiny do Częstochowy wydają się być niezagrożone.

Czy Start powinien zatrzymać trio Gomólski, Kościuch, Suchecki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (19):

 • GD Zgłoś
  My 70% kontraktów + 30 % zaległosci przez 3 lata nie uwzgledniajac kwot za podpis i innych zapisów jak się zakonczy za rok bedzie prawie całośc .SKS StarT ile miał zakontraktowane ?
  Czytaj całość
  Te 1.250.000 to jaki procent ....z całości ? na ile lat ? Czy nowy prezes przejmie zadłużenia poprzednika ? Czy Seba Ułamek jest zadowolony ? Czy ten 1 punkt zdobyty w sezonie to nie jest jedne wielkie ścierwo do Was kibiców ?PS: 1.250.000 to za czasów kiedy stratowaliscie w Ekstralidze ...po czym minał rok a Ty napisałes że 1.250.000 spora sumka :) spora ... a zostało ile ????
  • GD Zgłoś
   Płaci płaci długi i dalej się dobrze ma . Płacąc ze swoich już nigdy nie podpisze wirtualnej kasy .... a zatem staje sie wiarygodny !!!! . Gdzie u Was wiarygodnosc ?
   • GD Zgłoś
    Amon ile juz do kapelusza masz nazbierane ?? Czas w ząbkach oddac to co nalezne innym . Miasto ma Wam pomóc to fajnie ale Ty wielki komentatorze powinieneś zbierac w centrum na swój wielki
    Czytaj całość
    SKS . Tak na marginesie nie mogę sie doczekac kiedy znowu złoimy Wam dupska . Miło będzie czytac Twoje biadolenie po przegranej .P.S Ułamek jest do wzięcia :):):):):):):):) reflektujesz ? :):):):)NikiStart pozdro :)
    Wszystkie komentarze (19)

    Komentarze (19)

    ×
     Wszystkie komentarze (19)
     PRZEJDŹ NA WP.PL