Najnowsze Wyniki/Kalendarz

KMŻ Motor Lublin nie złożył broni. "Jeszcze są szanse na licencję"

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Mimo że proces licencyjny został już oficjalnie zakończony, działacze KMŻ Motoru starają się uratować ligowy żużel w Lublinie. Kluczowe decyzje w tej sprawie mają zapaść na początku tego tygodnia.

Zespół licencyjny rozpatrzył w grudniu wniosek KMŻ Motoru i nie przyznał klubowi licencji na kolejny sezon. Powodem były braki w dokumentach i 300-tysięczny dług, jaki ciągnie się za Koziołkami. Minął już poza tym termin, w którym kluby mogły składać odwołanie. Jako, że Motor nie posiada licencji, nie będzie obecny na wtorkowym spotkaniu prezesów I i II ligi.

Nie oznacza to jednak, że lublinianie ostatecznie się poddali. - Złożyliśmy w odpowiednim terminie odwołanie, ale pozostawiono je bez rozpoznania. Nadal brakuje z naszej strony pewnych dokumentów, ale zamierzamy je dosłać na początku tego tygodnia. Zdajemy sobie sprawę, że minął już termin składania odwołań, ale słyszymy od żużlowej centrali, że nie powinno być to przeszkodą - przekonuje prezes Andrzej Zając.

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, KMŻ Motor nie zawarł jeszcze ugody z dwoma zawodnikami. - Nadal prowadzimy z nimi rozmowy i można powiedzieć, że jesteśmy coraz bliżej porozumienia. Czekamy oprócz tego jeszcze na jedną decyzję, która dla przyszłości żużla w Lublinie może okazać się kluczowa - dodaje tajemniczo prezes Zając.

Czy Motor powinien otrzymać licencję, jeśli zawrze ugody ze wszystkimi zawodnikami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

 • luisso Zgłoś
  Bardzo Marku Ci dziękuje. Tobie również wytrwałości ,cierpliwości spełnienia marzeń i wszystkiego co najcudowniejsze oraz nowych włodarzy w Lubelskim Motorze w 2016-stym roku pz.
  • yes Zgłoś
   Ostrów też chce jechać. http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/569193/w-ostrowie-nadal-walcza-o-nice-plz Pod tym podanym artykułem jest wiele wpisów, ktoś wspominał też o Gnieźnie i
   Czytaj całość
   różnych układach/składach lig.
   • simon Zgłoś
    z jednej strony chciałbym aby było jak najwięcej ośrodków w Polsce, ale z drugiej oglądać g***o to chyba lepiej rok poczekać :)
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL