Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Koniec rozdawania licencji? Maleją szanse klubów z Ostrowa, Lublina i Gniezna

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Kluby z Ostrowa, Lublina i Gniezna wciąż walczą o licencje. Dwa pierwsze wnioskowały nawet o wznowienie procesu licencyjnego. Po ogłoszeniu systemu rozgrywek na sezon 2016 ich szanse mocno zmalały.

GKSŻ postanowiła, że w sezonie 2016 dojdzie do połączenia pierwszej i drugiej ligi. Drużyny będą rywalizować na zasadzie każdy z każdym. Wyjątkiem będą kluby z Opola i Rawicza, które odjadą tylko spotkania na własnym torze. Takie rozwiązanie w ocenie władz polskiego żużla jest kompromisem.

Warto jednak przypomnieć, że trzy kluby wciąż walczą o licencje na przyszłoroczne rozgrywki. W tym gronie są zespoły z Ostrowa Wielkopolskiego, Lublina i Gniezna. Działacze dwóch pierwszych klubów złożyli nawet wnioski o wznowienie procesu licencyjnego. Jakie są szanse, że zostaną one rozpatrzone pozytywnie? - Decyzja w sprawie tych klubów należy do Komisji Licencyjnej - odpowiada Zbigniew Fiałkowski z GKSŻ.

Żużlowa centrala zostanie jednak prawdopodobnie poproszona o wydanie opinii w tej sprawie. Dla trzech wymienionych wyżej klubów nie będzie ona pozytywna. - Mamy jednak w tej chwili ustalone pewne ramy rozgrywek ligowych, które są efektem różnych czynników. Jeśli GKSŻ zostanie poproszona o wyrażenie opinii w tej sprawie, to w stosunku do tych trzech klubów będzie ona raczej negatywna. Dołączenie kolejnych zespołów do Nice PLŻ zburzyłoby wiele kwestii. Musimy też pamiętać, że ostrowianie nie złożyli w ogóle wniosku licencyjnego. W przypadku lublinian trwało to długo i do dziś nie przedstawili chyba wszystkich wymaganych dokumentów. Gniezno jest w trudnej sytuacji i musiało dać sobie spokój - dodaje na zakończenie Fiałkowski.

Czy należy jeszcze wznowić proces licnecyjny i rozważyć dopuszczenie kolejnych klubów do rozgrywek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (45):

 • miamiheat Zgłoś
  A wy nie znacie pana sochackiego niewiecie kim jest w negatywnym sensie oczywiście to było pewne ze będzie po żużlu i wygrałem zakład ha ha pingwin jeb.....
  • pooolak Zgłoś
   oszustom to pozwolili jechać w marcu to po pierwsze, a po drugie złodzieje sie wycofali z rozgrywek czyt Medaliki, jeszcze nie jeden pierdnie za te przekręty w GKSŻ jak i PZMOT
   • Jack232 Zgłoś
    WRESZCIE KONIEC Z BANKRUTAMI W POLSKIM ŻUŻLU . TERAZ ZAPANUJE NORMALNOŚĆ , A NIE OSZUKIWANIE ZAWODNIKÓW I KIBICÓW !!!
    Wszystkie komentarze (45)

    Komentarze (45)

     Wszystkie komentarze (45)
     PRZEJDŹ NA WP.PL