Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jonas DavidssonWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Jonas Davidsson

Zróżnicowane przygotowania Jonasa Davidssona

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Jonas Davidsson znalazł już zatrudnienie w Polsce. W tegorocznych rozgrywkach Skandynaw będzie startować w barwach pilskiej Polonii, z którą związał się jednorocznym kontraktem.

Jonas Davidsson podczas rozmowy z naszym portalem nie krył zadowolenia z parafowania umowy z Polonią Piła. Zapewne działacze żółto-czerwono-zielonych wierzą, że szwedzki żużlowiec odbuduje się po kompletnie nieudanym sezonie. - To świetny klub, co jest dobre dla mnie. Jest jeszcze nieco za wcześnie, by móc powiedzieć więcej - skomentował jeździec.

Oprócz Davidssona, w pilskim zespole startować będą między innymi Kyle Newman czy Rasmus Jensen. Do tej pory nie zostały wyznaczone konkretne cele zespołu na przyszły sezon. - Zobaczymy. Póki co nie mieliśmy czasu, by móc o tym podyskutować. Najpierw musimy się przekonać jaki będzie zespół, a następnie będziemy mogli usiąść i porozmawiać na temat naszych celów - dodał Szwed.

31-latek jest również związany umowami z dwoma klubami w rodzimych ligach. W przyszłym sezonie Skandynaw będzie rywalizować w barwach Piraterny Motala, a także Gnistorna Malmoe. Davidsson przyznał, że liga szwedzka nieco różni się od polskiej. - Polska liga trochę różni się od szwedzkiej, ale obie te ligi mają niepowtarzalny urok.

Miniony sezon nie był udany dla Jonasa Davidssona.Miniony sezon nie był udany dla Jonasa Davidssona.
Doświadczony żużlowiec bardzo pieczołowicie przygotowuje się do tegorocznych rozgrywek. - Przygotowania do kolejnego sezonu przebiegają dobrze. Motocykle i silniki również są w dobrym stanie. Treningi idą we właściwym kierunku. Moje przygotowania składają się z różnych elementów, takich jak chociażby gra w hokeja, badmintona czy tenisa, co jest świetną zabawą - wytłumaczył.

Doświadczony zawodnik stawia przed sobą jasne zadanie. Bez wątpienia Szwed będzie chciał zrobić wszystko, by wrócić do formy, która pozwoli mu osiągać zadowalające rezultaty. Przypomnijmy bowiem, że w minionym sezonie wyniki Davidssona pozostawiały sporo do życzenia. - Moim celem jest być tak dobrym, jak tylko potrafię - zadeklarował, kończąc rozmowę z naszym portalem.

Czy uważasz, że Jonas Davidsson będzie silnym punktem Polonii Piła?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

 • nikiStart Zgłoś
  Jonas jest cienki jak naleśnik myślę że pozostali spokojnie dadzą radę jeszcze może dojdzie Bjarne . Liczę na dobre występy Kurtza i Newmana także powodzenia Pilanie
  • yes Zgłoś
   Davidsson jest po trzydziestce i jako doświadczony żużlowiec raczej właściwie powinien przygotować się do startów w 2016. A jak będzie, czas pokaże a Piła oceni....
   • Lipowy Batonik Zgłoś
    Jonas to jeden z najdziwniejszych zawodników , kompletnie nie mogę go rozgryźć.Pamiętam czasy jak jeździł w Polonii i jego tradycyjnym wynikiem zazwyczaj było ( 0,0,3,0 - czasami
    Czytaj całość
    kolejność inna ) Niesamowicie chimeryczny zawodnik , potrafił w jednym biegu wykręcić prawie rekord toru , żeby chwile później jechać czwarty 30 metrów za resztą.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    PRZEJDŹ NA WP.PL