Najnowsze Wyniki/Kalendarz
żużlowiecWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: żużlowiec

Znamy decyzję w sprawie Motoru, Ostrovii i Startu! Terminarz Nice PLŻ we wtorek

Mateusz Domański
Mateusz Domański
GKSŻ podjęła decyzje w sprawie terminarza Nice Polskiej Ligi Żużlowej oraz klubów bez licencji. Harmonogram spotkań zostanie przedstawiony 19 stycznia. Pewne jest już, że proces licencyjny dla ekip z Ostrowa, Gniezna i Lublina nie zostanie wznowiony.

Ponadto poinformowano o zwolnieniu z gnieźnieńskiego klubu Wadima Tarasienki

Komunikat GKSŻ:

W czwartek 14 stycznia odbyło się posiedzenie Głównej Komisji Sportu Żużlowego, na którym obecni byli prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski, wiceprezes Michał Sikora oraz prezes PGE Ekstraligi Wojciech Stępniewski.

GKSŻ informuje, że nie będzie możliwości wznowienia procesu licencyjnego wobec klubów z Lublina, Gniezna oraz Ostrowa Wielkopolskiego.

W komunikacie nr 1/2016 GKSŻ podała, iż na podstawie RSŻ Regulaminu Przynależności Klubowej w Sporcie Żużlowym 2016 - Art. 218 ust. 2 pkt. 5 i 6 oraz art. 218 ust. 4 spełniony został warunek zwolnienia zawodników z klubów: Start Gniezno SA, TŻ START Gniezno, ŻKS Ostrovia. W komunikacie pominięto jednego zawodnika - Wadima Tarasienkę. W piątek komunikat zostanie uzupełniony o jego osobę.

Ponadto Główna Komisja Sportu Żużlowego informuje, że kalendarz oraz terminarz rozgrywek Polskiej Ligi Żużlowej ogłoszony zostanie 19 stycznia.

Czy uważasz, że Główna Komisja Sportu Żużlowego podjęła słuszne decyzje?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (57):

 • RECON_1 Zgłoś
  To teraz kluby sobie przewaletuja rok i w kolejnym zgodnie z prawem wroca do ligowego sciagania, oby tym razem rozsadek gral glowna role przy dzialaniach zarzadow klubow.
  • Roman Krause Zgłoś
   jest propoztcja powołania konkurencji do gksż , CI OBECNI PANOWIE W GKSŻ ,JAK I GKSŻ SĄ DO ODSTAWIENIA ZA DRZWI.
   • yes Zgłoś
    Tak więc koniec licencji. Coraz bliżej do startu PLŻ w podanym wcześniej i już znanym składzie. Kluby w Ostrowie, Gnieźnie i Lublinie odpoczną od jazd.
    Wszystkie komentarze (57)

    Komentarze (57)

     Wszystkie komentarze (57)
     PRZEJDŹ NA WP.PL