Najnowsze Wyniki/Kalendarz

W Opolu podzielono pieniądze dla klubów. Najwięcej dla piłkarzy, najmniej dla żużlowców

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Cztery największe kluby w Opolu otrzymają dotację z urzędu miasta. Rada Sportu zaopiniowała przyznanie w sumie 1,95 mln złotych.

- Najsłabiej oceniono wniosek żużlowców Hawi Racing Team, w tym przypadku jeden z członków rady był za, jeden przeciw, a pozostali wstrzymali się od głosu. Wnioski pozostałych trzech klubów przeszły niemalże jednogłośnie - poinformował Łukasz Strzelecki, naczelnik wydziału sportu w rozmowie z opole.wyborcza.pl.

Najwięcej dostaną piłkarze Odry, na których konto ma wpłynąć w sumie 550 tysięcy złotych. Szczypiorniści Gwardii i hokeiści Orlika mogą liczyć na 500 tysięcy złotych. Z kolei miasto żużlowców Hawi Racing Team wesprze kwotą 400 tysięcy złotych.

Ten podział musi zatwierdzić jeszcze prezydent Arkadiusz Wiśniewski. - Oficjalna, ostateczna decyzja prezydenta zapadnie w najbliższych dniach, ale wysokość przyznanych dotacji raczej nie ulegnie już zmianie. Zależy nam na czasie, bo chcemy jak najszybciej podpisać stosowne umowy z klubami i wypłacić im pieniądze - przyznał Strzelecki.

Źródło: opole.wyborcza.pl

na Facebooku.

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

×
    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL