Najnowsze Wyniki/Kalendarz

KMŻ Motor składa wniosek o upadłość!

Michał Wachowski
Michał Wachowski
KMŻ Motor poinformował w oficjalnym komunikacie, że zdecydował się na złożenie wniosku o upadłość. - Niestety było to jedyne rozsądne rozwiązanie. Nie ma sensu tego dłużej ciągnąć - wyjaśnia prezes Andrzej Zając.

Decyzja o rezygnacji z dalszej działalności spółki wisiała w powietrzu już od dawna. Klub posiada po ostatnim sezonie 300 tys. dług. Działacze KMŻ Motoru deklarowali jego spłatę w późniejszym terminie, ale nie otrzymali licencji na kolejny sezon.

Klub jeszcze w ubiegłym tygodniu rozważał, że mógłby rozgrywać w sezonie 2016 zawody innej rangi niż ligowe. Nie doszedł jednak do porozumienia z MOSiR-em, któremu zalega po ostatnim roku kilkanaście tysięcy złotych.

- Podjęliśmy w gronie zarządu decyzję, że ogłoszenie upadłości będzie w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem. KMŻ po kilku latach działalności niestety znika z żużlowej mapy Polski. Jest nam z tego powodu bardzo przykro. Jednocześnie dziękuję z tego miejsca kibicom i sponsorom, którzy wspierali nasz klub, wszystkim osobom funkcyjnym, a także zawodnikom, którzy jego barwy reprezentowali - powiedział prezes Andrzej Zając.

Klub zapowiedział, że skompletował już dokumenty potrzebne do złożenia wniosku o upadłość spółki. Decyzja w tej sprawie jest przesądzona.

Czy Motor Lublin podjął słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (25):

 • KibicXXlat Zgłoś
  Proponuję obejrzeć zainteresowanym " konferencję " zwołaną przez " ZARZĄD " i wolontariuszy. Wulkanizator przygotowany był jak przez cały sezon.... no a prezesina. Jak on tak
  Czytaj całość
  zarządzał klubem jak się pięknie, składnie i płynnie wypowiadał to aż dziw bierze, że ten klub przetrwał pod jego rządami aż dwa lata. Jeden bełkot i pretense do całego świata, że nie będzie drużyny A.D 2016. Każdy jest winien tylko nie " zarząd " i prezesina. Żal i wstyd za tych ludzi.
  • RECON_1 Zgłoś
   Ciekawe czy ludzie ktorzy doprowadzili klub do upadku zasiada we wladzach nowego bo z pewnoscia takowy po rocznej banicji wystartuje.
   • Tomash Zgłoś
    Podsumowując to co się wydarzyło w Lublinie jednym zdaniem: Prezydent Żuk dla swojego kolesia Więckowskiego z KM CROSS rękami MOSiR-u uje.ał klub, który w tym sezonie jadąc mecze
    Czytaj całość
    tylko u siebie był w stanie spłacić wszystkie długi.
    Wszystkie komentarze (25)

    Komentarze (25)

     Wszystkie komentarze (25)
     PRZEJDŹ NA WP.PL