Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Są szanse na nowy klub w Lublinie. Liga wróci w 2017 roku?

Michał Wachowski
Michał Wachowski
KMŻ Motor ogłosił w tym tygodniu, że kończy swoją działalność i składa wniosek o upadłość spółki. Niewykluczone jest jednak to, że już w 2017 roku Lublin powróci na żużlową mapę Polski.

Dotychczasowy uczestnik II ligi zakończył ostatni sezon z 300-tysięcznym długiem. Jego działacze nie znaleźli odpowiedniego wsparcia u sponsorów. Kwoty tej nie zamierzało spłacać też miasto, tłumacząc, że spółka jest prywatnym podmiotem. Prezydent wyjaśniał, że lubelski magistrat może przekazać klubowi pieniądze w ramach promocji na sport, ale nie przeznaczy żadnej kwoty na spłatę zadłużenia.

KMŻ Motor złożył już wniosek o upadłość, a jego działacze nie planują reaktywacji klubu w sezonie 2017. - Nie uda nam się spłacić obecnego długu i dalsza działalność spółki nie miałaby sensu. Nie planujemy jej już kontynuować. Liczymy, że żużel w tym mieście przetrwa, ale raczej nie w takiej formie, jak dotychczas - mówi prezes Andrzej Zając.

Niewykluczone jednak, że do sezonu 2017 przystąpi nowy klub z Lublina. Miasto jest gotowe wspierać KM Cross, który zajmuje się obecnie szkoleniem młodzieży. Przy odpowiednim wsparciu ze strony lubelskiego magistratu i sponsorów, klub ten powinien być w stanie zgłosić swój zespół do rozgrywek ligowych. - To scenariusz, który jest możliwy do zrealizowania. Już w sezonie 2016 będziemy chcieli wystartować z naszą drużyną w zawodach młodzieżowych. To na początek. Co będzie dalej? Zobaczymy - mówi Lech Wiśniewski, kierownik klubu KM Cross Lublin.

W przypadku gdy drużyna trafi w 2017 do rozgrywek, reprezentować będą ją młodzi i lokalni zawodnicy. - By wystartować w lidze, na pewno potrzebne będzie odpowiednie zaplecze finansowe. Dotychczas nasza współpraca z miastem układa się bardzo dobrze i jesteśmy z niej zadowoleni. To dobry prognostyk na przyszłość. Naszym celem na obecny rok jest to, by od pięciu do siedmiu naszych adeptów zdało licencję żużlową - dodał przedstawiciel klubu.

na Facebooku.

Komentarze (7):

 • RECON_1 Zgłoś
  Ciekawe deklaracje odnosnie swoich chlopakow, inni tez takowe skladali i troche sie to rozmylo...grunt zeby tym razem zbudowac solidne podstawy i zeby klub byl stabilny bo inaczej to powtorka z
  Czytaj całość
  rozrywki bedzie.
  • yes Zgłoś
   Powtórzę to co kilka minut temu napisałem pod sprawą Gniezna: "Nie jest łatwo być ligowym klubem żużlowym. Kilka z nich/miast czeka na powrót"
   Czytaj całość
   http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/574566/w-gnieznie-powstanie-nowy-klub-pomysl-jest-jak-najbardziej-aktualnyTrzeba pieniędzy, samozaparcia i szczęścia/powodzenia w działaniu
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    Najlepsze wyjście jakie Zającowi zostało.Ogłosić upadłość ,W kolejny sezon szukać koalicjantów do stworzenia nowego podmiotu,,klubu,,Jechać od 2L bez nawisu finansowego, Na tym jak
    Czytaj całość
    zwykle ucierpi zawodnik nie zobaczy już swej kasy fan nie oglądnie meczyku w ciągu sezonu,
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    PRZEJDŹ NA WP.PL