Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Równe kolejnym miastem z żużlowym patronem w nazwie ulicy

Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński
Dzieło nowego patrona ulicy, która prowadzi na żużlowy stadion w Równem, kontynuowane jest współcześnie przez jego syna i wnuka.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Za niecałe dwa tygodnie na stadion żużlowy w Równem prowadzić będzie ulica nazwana imieniem żużlowca, który przez piętnaście sezonów z rzędu (1962-1976) występował w indywidualnych mistrzostwach świata, a dwukrotnie był ich finalistą (Wembley 1972, 1975). W swoim dorobku posiadał także cztery srebrne i trzy brązowe medale w rywalizacji drużynowej.

Władze administracyjne Równego i miejscowa Duma postanowiły uczcić najbardziej zasłużonych dla miasta ludzi. Jednym z nich jest Wiktor Iwanowicz Trofimow, pierwszy z wielopokoleniowej żużlowej dynastii, ojciec Władimira Trofimowa, dziadek związanego kontraktem z Unią Leszno szesnastoletniego Wiktora Trofimowa jr.

Wiktor Trofimow (po prawej) wprowadził w żużel swego syna (pośrodku), a następnie wnukaWiktor Trofimow (po prawej) wprowadził w żużel swego syna (pośrodku), a następnie wnuka
Nowe nazewnictwo w mieście możliwe było dzięki przyjętej na Ukrainie "Ustawie o dekomunizacji", zgodnie z którą przemianowywane są obecnie nazwy ulic nawiązujące do czasów sowieckich.

Przypomnijmy, że Wiktor Trofimow zmarł 1.10.2013 roku w wieku 75 lat.

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL