Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Wanda postawi na Polaków. Adam Weigel: Częstochowa awansuje, nawet jeśli nie wygra ligi

Tomasz Sztaba
Tomasz Sztaba
Trener Speedway Wandy Kraków, Adam Weigel uważa, że tylko dwa zespoły Nice PLŻ mają szansę na awans do Ekstraligi. Pytany o cele krakowian, odparł: - Sukcesem będzie stworzenie równej i mocnej drużyny, która nieraz pomiesza plany faworytom.

WP SportoweFakty: W poprzednim tygodniu poznaliśmy plan sparingów Wandy. Przeciwnikami będą drużyny z Leszna, Wrocławia i Rybnika. Dlaczego sami ekstraligowi rywale?

Adam Weigel: Ekstraligowi rywale nawet w krajowym zestawieniu to dla nas bardzo wymagający przeciwnik. Chcieliśmy sprawdzić się z mocnymi drużynami a także sprawić przyjemność naszym kibicom, którzy będą mogli oglądać drużyny mistrzów i wicemistrzów Polski na krakowskim stadionie.

Czy wszyscy zawodnicy potwierdzili udział w przynajmniej niektórych sparingach?

- Myślę że z obecnością nie będzie problemu. Zawodnicy nie mogą się doczekać wyjazdu na tor. Są także bardzo ciekawi jak po ciężko przepracowanej zimie wypadną na tle kolegów z wyższej ligi.

Zawodnicy do tej pory przygotowują się indywidualnie. Jest w planach jakiś wspólny obóz lub zgrupowanie?

- Zarząd klubu planuje dla nas obóz sportowy, na początku przyszłego tygodnia wszystko będzie wiadomo.

Orientujesz się, na jakim etapie przygotowań fizycznych i sprzętowych są poszczególni zawodnicy?

- Wszystko zmierza we właściwym kierunku, przygotowania mają się ku końcowi.

Kiedy chciałbyś zacząć treningi w Krakowie?

- Chciałbym, podobnie jak zawodnicy, rozpocząć treningi choćby dziś. Blokują nas jednak niespodziewane opady śniegu oraz brak bandy pneumatycznej, którą kupuje miasto. Myślę że z początkiem marca będziemy mogli rozpocząć treningi na torze.

Kontrakt warszawski podpisał Borys Miturski. Przewidujesz dla niego możliwość walki o skład albo zaprezentowania się w sparingach?

- Borys to ambitny zawodnik, który w ostatnim czasie boryka się z przeróżnymi problemami. Jestem z nim w kontakcie, zaczynamy pracę mającą na celu jego powrót na do jazdy z dobrymi wynikami sportowymi. Na rezultaty trzeba będzie jednak poczekać.

Kibice mogą liczyć na przedsezonową prezentację?

- Wiem, że prezes Sadzikowski zaplanował prezentację. Nie chcę jednak zdradzać szczegółów. Zarząd poinformuje, jak wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

Od czasu naszej ostatniej rozmowy kontrakt z klubem podpisał Edward Mazur. To niezbyt doświadczony zawodnik. Liczysz, że będzie silnym punktem drużyny?

- Edward to zawodnik, który posiada znakomite warunki fizyczne do uprawiania czarnego sportu. Na pewno należy do żużlowców którzy znakomicie czują motocykl i potrafią go świetnie spasować do toru. Teraz czeka nas praca aby to wykorzystać i pozytywnie zaskoczyć w tym sezonie. Liczę na jego dobry wynik sportowy, inaczej nie znalazłby się w naszej drużynie.

Kadra Speedway Wandy jest dość szeroka. Masz w planach stawiać raczej na polski skład, czy nie będzie żadnych ulg ani preferencji?

- Zadecyduje dyspozycja zawodników. Liczę jednak na dobrą postawę krajowych seniorów, którzy całą trójką będą w podstawowym składzie. Mowa o Zbyszku Sucheckim, Danielu Pytelu i Edwardzie Mazurze.

Trener Wandy liczy na Edwarda MazuraTrener Wandy liczy na Edwarda Mazura
Czy są uzasadnione obawy, że skład meczowy będzie czasem ograniczony z powodu oszczędności?

- Wszystko okaże się w trakcie sezonu.

Wszystkie drużyny w lidze skompletowały już skład. Kto twoim zdaniem ma największe szanse na znalezienie się w finale?

- Nie chcę zgadywać przed sezonem, poza tym nie ma to większego znaczenia, ponieważ Częstochowa awansuje, nawet niekoniecznie wygrywając ligę. Zagrozić jej może tylko Gdańsk. Pozostałe kluby raczej nie będą w stanie spełnić wymogów ekstraligowych.

A jaki cel sportowy stawiasz przed Wandą? Prezes Sadzikowski chciałby poprawić 5. miejsce sprzed roku.

- Tu zacytuję trenera Dzikowskiego: "Celem każdego sportowca, a także trenera, jest mierzyć jak najwyżej". Sukcesem będzie stworzenie równej i mocnej drużyny, która nieraz pomiesza plany faworytom.

Nie brakuje głosów, że i Wanda należy "na papierze" do faworytów.

- Miło mi w imieniu całej drużyny (śmiech).

Rozmawiał: Tomasz Sztaba

na Facebooku.

Komentarze (26):

 • RECON_1 Zgłoś
  W momencie polaczenia lig powinno pasc stwierdzenie ze Czewa ma zakaz awansu w tm sezonie aby wyrownacwlasnie to polaczenie, wiem ze naraze sie czestochowskim kibicom ale niestety to jedyny
  Czytaj całość
  sposob aby karac dzialaczy bo tak o rok moge skrocic swoja obecnosc poza eliga.
  • sierżant Zgłoś
   Wypowiedź trenera Wandy Kraków nasuwa pytanie , po jaką cholerę rywalizować w 2016 roku skoro wiadomo kto awansuje do Ekstraligi. Co na takie twierdzenie ma do powiedzenia PZM-ot,GKSŻ, a
   Czytaj całość
   może powinni inni Prezesi się do tego odnieść.
   • CzenstochoviA Zgłoś
    Oczekuję, że jeśliby doszło kiedykolwiek do zaproszenia Włókniarza do Ekstraligi (bo żaden inny klub z PLŻ nie chciałby awansować), to takowe zaproszenie zostałoby natychmiast
    Czytaj całość
    odrzucone.Awans tylko po zajęciu pierwszego miejsca w lidze i przy odpowiednich warunkach finansowych.
    Wszystkie komentarze (26)

    Komentarze (26)

     Wszystkie komentarze (26)
     PRZEJDŹ NA WP.PL