Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala

Włókniarz pokazał nowe kevlary. Nawiązują do historii

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Przed sobotnią Galą Lodową w Częstochowie na zgromadzonych kibiców czekała miła niespodzianka. Włókniarz zaprezentował już gotowe kevlary, w których zawodnicy będą startować w nadchodzącym sezonie.

Częstochowianie pozytywnie zaskoczyli. Na kombinezonie Włókniarza dominują klubowe barwy - biel i zieleń. Na torsie z kolei wyeksponowano lwa z herbu zespołu na biało-zielonej szachownicy, natomiast pod nim umieszczono logo tytularnego sponsora, firmy Eko-Dir. Jest to dość znaczące, ponieważ w ostatnich latach najbardziej widoczne miejsce na kevlarach częstochowskiego Włókniarza było przeznaczone dla głównego biznesowego partnera.

Oglądając nowe stroje Włókniarza można doszukać się podobieństwa do plastronu, którego używano w tym klubie na początku ostatniej dekady minionego stulecia. Wtedy także tło stanowiła szachownica w klubowych barwach a na niej umieszczony był lew.

Tak właśnie prezentują się nasze kevlary na tegoroczne rozgrywki w Nice Polskiej Lidze Żużlowej :)

Posted by Włókniarz Częstochowa on 13 luty 2016

Prezes Włókniarza Częstochowa, Michał Świącik opowiedział WP SportoweFakty, jak przebiegał proces projektowania kevlarów na rok 2016. - Sprzeczaliśmy i kłóciliśmy się w kwestii wyglądu kevlarów, ale ustaliliśmy nowy wzór. Było dużo kreślenia i mazania po projektach. Wcześniej było dużo czerni, ale mnie się to kojarzyło z innymi zespołami, a tego nie chciałem - stwierdził i dodał: - Włókniarz jako pierwszy zaprezentował już gotowe kevlary, a nie projekty.

Kombinezony dla Lwów w większości wykonała częstochowska firma Prs Speedway. Jak poinformował Świącik, jeden lub dwóch zawodników skorzysta z produkcji innych producentów.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy podobają Ci się nowe kevlary Eko-Dir Włókniarza Częstochowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (32):

Wszystkie komentarze (32)

Komentarze (32)

×
    Wszystkie komentarze (32)
    PRZEJDŹ NA WP.PL