Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Grigorij Łaguta szukając formy będzie się ścigał na Sachalinie

Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński
Na tej dalekiej, położonej na Morzu Ochockim wyspie, jeszcze nigdy nie słychać było motocykli do speedwaya. Organizatorzy zawodów w Jużno-Sachalińsku chcą zarazić wyścigami tamtejszych mieszkańców.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Niemal dwustutysięczne miasto Jużno-Sachalińsk, z którego do północnego krańca Japonii pokonać trzeba już tylko 200 kilometrów, będzie w nadchodzący weekend miejscem dwóch turniejów w wyścigach motocyklowych na lodzie. Gwiazdą, która ma stanowić magnes dla kibiców, jest Grigorij Łaguta. Zawodnik rybnickiego ROW-u
będzie musiał sobie co nieco przypomnieć, bo ostatnio w lodowych wyścigach startował pięć-sześć lat temu.

Przygotowania do zawodów w dziewiczym dla speedwaya miejscu trwały od listopada. Niezbędne wyposażenie dla lodowego toru, a także ponad dwadzieścia motocykli dla zawodników, sprowadzono drogą lotniczą z Błagowieszczeńska, Ussuryjska, Chabarowska i Moskwy. Sami zawodnicy zlecą się z rożnych stron Rosji 18 lutego.

Takie obrazki mieszkańcy wyspy Sachalin zobaczą po raz pierwszyTakie obrazki mieszkańcy wyspy Sachalin zobaczą po raz pierwszy
Wyznaczony jako główny rozjemca, międzynarodowy arbiter i jednocześnie przewodniczący Komisji Torowej Motocyklowej Federacji Rosji, Andriej Sawin powiedział: - Przygotowaniami zajmowaliśmy się już od listopada. Wszystko powinno nam się udać. Grisza Łaguta wyraził zgodę na start w tych turniejach i będzie korzystał z drugiego motocykla zgłoszonego również Siergieja Łogaczowa. O tym czy będzie tam Eduard Krysow i kto wystartuje oprócz niego, dowiem się dopiero po przylocie na miejsce.

Nam udało się ustalić, że w daleką podróż na Sachalin wybiera się między innymi Roman Akimenko. Będzie mu towarzyszył bardzo doświadczony oldboy, dwukrotny indywidualny mistrz świata (Inzell 1982, Eindhoven 1983) Siergiej Kazakow.

Wyznaczyliśmy sobie ambitne cele - dopowiedział Sawin. - Chcemy nie tylko pokazać na Sachalinie nieznaną tam dotąd dyscyplinę sportu, ale także w czasie szkolenia i seminarium podnieść poziom tamtejszych działaczy i sędziów sportów motorowych. A tak naprawdę, najważniejszym jest dla nas, by nadchodzące dni stały się prawdziwym świętem dla mieszkańców tak bardzo oddalonego od stolicy zakątka naszego kraju.

Zobacz wideo: Przygoński: polecam każdemu wjechać na tor

Źródło: WP Sportowefakty

na Facebooku.

Komentarze (7):

 • yes Zgłoś
  Sprawa wewnątrz rosyjska. Tam też szukają atrakcyjnych (dla startu) miejsc, pieniędzy/sponsorów, kibiców, reklamy.
  • omen666 Zgłoś
   Przecież tam nie da się jeździć ani Ferrari,ani Lamborghini,jak już miał w planie taki wyjazd mógł od Pana A.S zażądać Hammera.
   • gacek Zgłoś
    Start na lodzie, a start w klasycznym żużlu to dwie odrębne sprawy ..ja powiem szczerze ,że podziwiam tych ludzi nie bojących sie latac samolotami w wewnątrz Rosji ,aż pod Japonie
    Czytaj całość
    hahahhahahh..pije do stanu technicznego tych maszyn i stylu latania tamtejszych pilotow
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    PRZEJDŹ NA WP.PL