Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Wiktor Trofimow już wkrótce "polskim" juniorem w Krakowie?

Tomasz Sztaba
Tomasz Sztaba
Na początku lutego informowaliśmy, że działacze Wandy starają się o wypożyczenie z Unii Leszno 16-letniego Wiktora Trofimowa. W sobotę działacze ogłosili współpracę z zawodnikiem.

Wiktor Trofimow przed sezonem 2016 podpisał kontrakt z Unią Leszno, gdzie w tym sezonie nie miałby szans na regularną jazdę. Stąd pomysł wypożyczenia zawodnika do niższej klasy rozgrywkowej. Zainteresowanie Trofimowem wyrażali działacze Speedway Wandy Instal Kraków i dopięli swego i podczas prezentacji drużyny przedstawili kibicom młodego Ukraińca.

Jako zawodnik zagraniczny, Trofimowowi trudno byłoby liczyć na regularną jazdę nawet w niższej klasie rozgrywkowej, stąd starania zawodnika o uzyskanie polskiego "paszportu". - Witam serdecznie wszystkich. Staram się o polskie obywatelstwo, mam nadzieję, że wszystko się uda i będę startować tu jako junior - powiedział sam zainteresowany. Więcej na ten temat zdradził prezes Paweł Sadzikowski. - Dokładamy wszelkich starań, żeby Wiktor uzyskał obywatelstwo polskie i mógł w sezonie 2016 startować na pozycji juniora, ponieważ będzie nam bardzo potrzebny. Jest szansa, że proces uda się przyspieszyć na tyle, że od 3-4 kolejki Wiktor mógł jeździć jako Polak - powiedział.

Jak dodał menedżer Radosław Simionkowski, obecny na prezentacji ojciec zawodnika, Władimir Trofimow będzie sprawował pieczę nad swoim synem podczas każdego występu w polskiej lidze, w szczególności w zakresie przygotowania sprzętu.

Polscy młodzieżowcy Wandy to Eryk Budzyń i Michał Nowiński.

Jak podoba Ci się ten pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

 • RECON_1 Zgłoś
  Teraz poki jest potrzeba dużej ilości startów to polski paszport sie przyda, ale moze byc tak ze jako senior poczuje sie Ukraińcem albo Rosjaninem i nagle sie okaże ze sukcesy będzie
  Czytaj całość
  swiecil dla innej "ojczyzny" a nasi sie będą tluc na torze w wyszkolonym u nas eks polakiem...jak dla mnie zawirowanie podobne do tego z Loktajeven w Zielonej.
  • DB Magpie Zgłoś
   Gdyby byli utalentowani chłopcy w polskich szkółkach to wtedy można narzekać , że swoim nie daje się szansy a chce się "zpolszczyć" zagranicznego juniora.A skoro kontrakt podpisała z
   Czytaj całość
   nim sama Unia Leszno , która obecnie ma najlepszą szkółkę żużlową w Polsce to mówi samo przez się.Zapewne uznano , że chłopak ma duży talent i warto mu pomóc.Dlatego zapewne go wzięli i niech rozwija się w innych klubach aby powrócić za kilka lat jako wartościowy zawodnik.Tak samo było w "Falubazie" kiedy podpisali umowę z Łoktajevem a potem wypożyczali go do Rybnika i Bydgoszczy.Tylko,że w tym przypadku jest duża szansa,że będzie on startował z Polską licencją co jest dużym atutem.Ciekaw jestem czy Ci którzy są przeciwni nadaniu mu naszego obywatelstwa będą mu klaskać i cieszyć się z medali jeśli takowe zdobędzie dla Polski? Poza tym przeciwnicy tego pomysłu zapewne gdyby byli w identycznej sytuacji jak rodzice tego chłopaka gdzie o przyszłości i sukcesie ich dziecka decydowało by przyjęcie innego obywatelstwa czy nie zrobiliby tego z myślą o przyszłości swojej pociechy?Zapewne nie zastanawiali by się ani sekundy...Tak czy owak Ja nie mam nic przeciwko temu i niech mu się wiedzie.
   • Laszlo84 Zgłoś
    Szkolenie młodzieży w polskich klubach żużlowych kuleje z powodu zbyt małej ilości chętnych odwołuje się egzamin na licencję żużlową i z tym coś trzeba zrobić.
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL